Connect with us

Z Kraju

Wjechała w stację benzynową. “Konsekwencje dyscyplinarne” dla policjantów

Jak informuje TVN24.pl Policja poinformowała, że zakończone zostało postępowanie wyjaśniające w sprawie dwóch funkcjonariuszy, którzy pod koniec lutego interweniowali wobec kobiety na stacji benzynowej w Rymaniu (Zachodniopomorskie). Jeden z policjantów oddał wtedy trzy strzały.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinspektor Alicja Śledziona przekazała stacji TVN24 , że “wnikliwej analizie poddano cały przebieg interwencji”. Jak informuje rzecznik, analiza wykazała, że wykorzystanie przez funkcjonariusza broni w celu zatrzymania auta było zasadne i zgodne z przepisami.

Podczas postępowania wyjaśniającego okazało się, że zawiodła komunikacja wewnętrzna patrolu z dyżurnym jednostki oraz wadliwie wykonano zapis na temat interwencji w notatniku służbowym. Wobec funkcjonariuszy zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

“Analiza interwencji posłuży w procesie doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy Policji” – spointowała rzeczniczka zachodniopomorskiej policji.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 29 lutego przed północą na stacji benzynowej w Rymaniu. – Wezwała nas obsługa stacji, która była zaniepokojona zachowaniem kobiety. Miała być agresywna i irracjonalna – relacjonowała dla TVN24.pl Insp. Śledziona.

Narkotyki we krwi

Kobieta miała powiedzieć policjantom, że powodem jej agresywnego zachowania był “konflikt z partnerem podróży”.

– Badania krwi potwierdziły, że była pod wpływem środka odurzającego – relacjonował dla TVN24.pl Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Sama miała przyznać przed prokuratorem, że tuż przed zdarzeniem, już na stacji paliw, wypaliła jednego jointa. Badanie krwi wykryło także amfetaminę.

To prawdopodobnie te narkotyki sprawiły, że 37-latka miała atak paniki i zachowała się irracjonalnie i niebezpiecznie. – Czuła się w stanie napięcia emocjonalnego, psychicznego, stanu zagrożenia i to miało spowodować uderzenie w stację benzynową – opowiadał nam Gąsiorowski.

Zobacz także:

[Film] Pobił pracownika straży Jasnogórskiej. Szuka go policja

Kobietę aresztowano

Katarzyna A. usłyszała  cztery zarzuty:

  • wyrządzenia szkody na kwotę w wysokości 20 tysięcy złotych. Spowodanie bezpośredniego niebezpieczeństwo narażenia zdrowia i życia dwóch pracownic stacji paliw oraz policjanta.
  • 37-latka miała uderzyć lusterkiem policjanta i w ten sposób zmusiła go do zaniechania czynności służbowej.
  • ucieczka z miejsca zdarzenia.
  • prowadzenia pojazdu w stanie odurzenia narkotykiem.

Kobiecie grozi pięć lat pozbawienia wolności. Jak zaznaczał prokurator Gąsiorowski, ponieważ mieszka ona na stałe w Holandii, złożono wniosek o areszt, do którego przychylił się sąd.

Zobacz zdarzenie

Kliknij by skomentować

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Z Kraju9 godzin temu

Opoczno: 39-latek usiłował zgwałcić kobietę jeżdżącą na rolkach

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi podejrzanemu o usiłowanie zgwałcenia. Mężczyzna został zatrzymany przez naczelnika wydziału kryminalnego opoczyńskiej komendy,...

Z Kraju9 godzin temu

29-latka po metamfetaminie prowadziła samochód. Mówiła, że w bagażniku przewozi 3-letnią córkę

Mieszkanka Lubina spowodowała kolizję drogową z innym pojazdem na drodze ekspresowej S-3 w kierunku Polkowic. Następnie próbowała zatrzymać innych kierujących...

Z Kraju9 godzin temu

Wprowadził do obrotu nielegalnie 9 tys. sztuk leków!

Sukcesem zakończyły się wielogodzinne działania policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z wrocławskiej komendy miejskiej. Dzięki szybkiemu i skutecznemu...

Z Kraju9 godzin temu

71-latek przewoził ludzi w busie na taboretach. Stracił prawo jazdy

Wczoraj policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali kierowcę busa, który przewoził o 7 osób więcej, niż zarejestrowany był pojazd. Pasażerowie siedzieli...

Poszukiwani18 godzin temu

Policja poszukuje tych mężczyzn, pobity przez nich mężczyzna jest w ciężkim stanie w szpitalu

Po godzinie 5.00 w dniu 30 lipca 2021 roku, na terenie wrocławskiego Pasażu Niepolda doszło do awantury pomiędzy kilkoma mężczyznami....

Z Kraju18 godzin temu

Specjalna grupa śledcza uderzyła w pseudokibiców

Specjalna grupa śledcza z Opola (CBŚP i KWP) powołana przez Komendanta Głównego Policji w celu zwalczania nielegalnej działalności pseudokibiców odniosła...

Polecamy

Ze Świata

Filmiki

Copyright © 2021 Służby w akcji - Najświeższe informacje, najlepsze filmy z interwencji.      Polityka Prywatności