Connect with us

Z Kraju

Wjechała w stację benzynową. „Konsekwencje dyscyplinarne” dla policjantów

Jak informuje TVN24.pl Policja poinformowała, że zakończone zostało postępowanie wyjaśniające w sprawie dwóch funkcjonariuszy, którzy pod koniec lutego interweniowali wobec kobiety na stacji benzynowej w Rymaniu (Zachodniopomorskie). Jeden z policjantów oddał wtedy trzy strzały.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinspektor Alicja Śledziona przekazała stacji TVN24 , że „wnikliwej analizie poddano cały przebieg interwencji”. Jak informuje rzecznik, analiza wykazała, że wykorzystanie przez funkcjonariusza broni w celu zatrzymania auta było zasadne i zgodne z przepisami.

Podczas postępowania wyjaśniającego okazało się, że zawiodła komunikacja wewnętrzna patrolu z dyżurnym jednostki oraz wadliwie wykonano zapis na temat interwencji w notatniku służbowym. Wobec funkcjonariuszy zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

„Analiza interwencji posłuży w procesie doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy Policji” – spointowała rzeczniczka zachodniopomorskiej policji.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 29 lutego przed północą na stacji benzynowej w Rymaniu. – Wezwała nas obsługa stacji, która była zaniepokojona zachowaniem kobiety. Miała być agresywna i irracjonalna – relacjonowała dla TVN24.pl Insp. Śledziona.

Narkotyki we krwi

Kobieta miała powiedzieć policjantom, że powodem jej agresywnego zachowania był „konflikt z partnerem podróży”.

– Badania krwi potwierdziły, że była pod wpływem środka odurzającego – relacjonował dla TVN24.pl Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Sama miała przyznać przed prokuratorem, że tuż przed zdarzeniem, już na stacji paliw, wypaliła jednego jointa. Badanie krwi wykryło także amfetaminę.

To prawdopodobnie te narkotyki sprawiły, że 37-latka miała atak paniki i zachowała się irracjonalnie i niebezpiecznie. – Czuła się w stanie napięcia emocjonalnego, psychicznego, stanu zagrożenia i to miało spowodować uderzenie w stację benzynową – opowiadał nam Gąsiorowski.

Zobacz także:

[Film] Pobił pracownika straży Jasnogórskiej. Szuka go policja

Kobietę aresztowano

Katarzyna A. usłyszała  cztery zarzuty:

  • wyrządzenia szkody na kwotę w wysokości 20 tysięcy złotych. Spowodanie bezpośredniego niebezpieczeństwo narażenia zdrowia i życia dwóch pracownic stacji paliw oraz policjanta.
  • 37-latka miała uderzyć lusterkiem policjanta i w ten sposób zmusiła go do zaniechania czynności służbowej.
  • ucieczka z miejsca zdarzenia.
  • prowadzenia pojazdu w stanie odurzenia narkotykiem.

Kobiecie grozi pięć lat pozbawienia wolności. Jak zaznaczał prokurator Gąsiorowski, ponieważ mieszka ona na stałe w Holandii, złożono wniosek o areszt, do którego przychylił się sąd.

Zobacz zdarzenie

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Z Kraju

Z Kraju3 miesiące ago

Dezerter Emil Czeczko znaleziony martwy w mieszkaniu w Mińsku!

Polski dezerter wojskowy, który uciekł do Białorusi i w mediach kłamał mówiąc o publicznych egzekucjach imigrantów w polskich lasach przez...

Filmiki3 miesiące ago

Wrocław: Zgwałcił bezbronną 19-letnią obywatelkę Ukrainy

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 49-latka podejrzewanego o zgwałcenie 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach, kiedy uciekła z objętej...

Z Kraju4 miesiące ago

Agent rosyjskiego wywiadu zatrzymany w Przemyślu!

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pod zarzutem szpiegostwa obywatela Hiszpanii pochodzenia rosyjskiego. Mężczyzna został zatrzymany w Przemyślu w nocy z...

Filmiki4 miesiące ago

[FILM] Ciechanów: Mężczyzna napadł na starszego mężczyznę

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 45-latek podejrzany o rozbój w Ciechanowie. Mężczyzna został szybko ustalony i zatrzymany po publikacji...

Z Kraju4 miesiące ago

Polski adres w notatniku złapanych na Ukrainie ruskich dywersantów

Na Twitterze pojawił się wpis informujący, że Ukraina zatrzymała ruskich dywersantów, na jednym z umieszczonych zdjęć był widoczny notatnik z...

Sachsenhausen prison Sachsenhausen prison
Z Kraju4 miesiące ago

Rzeszów. Nie żyje psycholog aresztu śledczego, została zaatakowana przez osadzonego

 W zakładzie karnym w Rzeszowie doszło do tragicznego zdarzenia. Przebywający tam w areszcie tymczasowym Artur R. zaatakował nożyczkami psycholog. Jak...

Advertisement

Ze Świata

Filmiki