Connect with us

Z Kraju

Wjechała w stację benzynową. „Konsekwencje dyscyplinarne” dla policjantów

Jak informuje TVN24.pl Policja poinformowała, że zakończone zostało postępowanie wyjaśniające w sprawie dwóch funkcjonariuszy, którzy pod koniec lutego interweniowali wobec kobiety na stacji benzynowej w Rymaniu (Zachodniopomorskie). Jeden z policjantów oddał wtedy trzy strzały.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinspektor Alicja Śledziona przekazała stacji TVN24 , że „wnikliwej analizie poddano cały przebieg interwencji”. Jak informuje rzecznik, analiza wykazała, że wykorzystanie przez funkcjonariusza broni w celu zatrzymania auta było zasadne i zgodne z przepisami.

Podczas postępowania wyjaśniającego okazało się, że zawiodła komunikacja wewnętrzna patrolu z dyżurnym jednostki oraz wadliwie wykonano zapis na temat interwencji w notatniku służbowym. Wobec funkcjonariuszy zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

„Analiza interwencji posłuży w procesie doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy Policji” – spointowała rzeczniczka zachodniopomorskiej policji.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 29 lutego przed północą na stacji benzynowej w Rymaniu. – Wezwała nas obsługa stacji, która była zaniepokojona zachowaniem kobiety. Miała być agresywna i irracjonalna – relacjonowała dla TVN24.pl Insp. Śledziona.

Narkotyki we krwi

Kobieta miała powiedzieć policjantom, że powodem jej agresywnego zachowania był „konflikt z partnerem podróży”.

– Badania krwi potwierdziły, że była pod wpływem środka odurzającego – relacjonował dla TVN24.pl Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Sama miała przyznać przed prokuratorem, że tuż przed zdarzeniem, już na stacji paliw, wypaliła jednego jointa. Badanie krwi wykryło także amfetaminę.

To prawdopodobnie te narkotyki sprawiły, że 37-latka miała atak paniki i zachowała się irracjonalnie i niebezpiecznie. – Czuła się w stanie napięcia emocjonalnego, psychicznego, stanu zagrożenia i to miało spowodować uderzenie w stację benzynową – opowiadał nam Gąsiorowski.

Zobacz także:

[Film] Pobił pracownika straży Jasnogórskiej. Szuka go policja

Kobietę aresztowano

Katarzyna A. usłyszała  cztery zarzuty:

  • wyrządzenia szkody na kwotę w wysokości 20 tysięcy złotych. Spowodanie bezpośredniego niebezpieczeństwo narażenia zdrowia i życia dwóch pracownic stacji paliw oraz policjanta.
  • 37-latka miała uderzyć lusterkiem policjanta i w ten sposób zmusiła go do zaniechania czynności służbowej.
  • ucieczka z miejsca zdarzenia.
  • prowadzenia pojazdu w stanie odurzenia narkotykiem.

Kobiecie grozi pięć lat pozbawienia wolności. Jak zaznaczał prokurator Gąsiorowski, ponieważ mieszka ona na stałe w Holandii, złożono wniosek o areszt, do którego przychylił się sąd.

Zobacz zdarzenie

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Filmiki1 dzień ago

Rekin żywcem zjadł Rosjanina w Egipcie. Mocne nagranie.

Egipska Hurghada, popularna destynacja wakacyjna dla turystów z całego świata, stała się miejscem dramatycznego ataku rekina, który zszokował lokalną społeczność...

Filmiki3 dni ago

LEGNICA. Mężczyzna chodził z bronią w ręku, zobacz jego zatrzymanie! [FILM]

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców sąsiednich miejscowości o mężczyźnie przemieszczającym się drogą, trzymając w...

Filmiki2 tygodnie ago

Nagranie. Policjant wyciągnął broń, tłum chciał odbić zatrzymanego!

Incydent miał miejsce w Wierzchucinie (gmina Krokowa) koło Pucka, gdzie kilkadziesiąt osób próbowało powstrzymać policjantów przed zatrzymaniem młodego chłopaka. W...

Z Kraju3 tygodnie ago

Kilkadziesiąt osób zaatakowało interweniujących policjantów

Policjanci z Pucka dzięki dobremu rozpoznaniu, zabezpieczonym filmom, rozmowom z mieszkańcami oraz zdobytym informacjom zatrzymali na tę chwilę dwie osoby...

Filmiki3 tygodnie ago

Pobili nastolatka, który chciał rozdzielić bijące się dziewczyny

Nagranie przedstawiające brutalne pobicie, które zostało przesłane do naszej redakcji przez jednego z naszych czytelników, wstrząsnęło naszą społecznością. Film ukazuje...

Filmiki3 tygodnie ago

Gorlice. Brutalna bójka 14 i 17 latki – dzieciaki ze szkoły biły im brawo

Na przestrzeni ostatniego weekendu dotarły do nas informacje, że w parku w Gorlicach doszło do starcia pomiędzy dwiema nastolatkami. Cały...

Reklama

Ze Świata

Filmiki