Film z doprowadzenia patostreamerów do prokuratury

Kawiaq i jego kolega  zostali zatrzymani przez śląskich policjantów i oskarżeni o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu dwóch młodych kobiet, co może skutkować karą do 8 lat pozbawienia wolności. Zostali tymczasowo aresztowani przez Sąd na okres 3 miesięcy.

Zatrzymanie patostreamerów nastąpiło po tym, jak podczas transmisji internetowej dopuścili się znęcania nad dwiema młodymi kobietami. Śledczy wskazują na fizyczne i psychiczne znęcanie się, nieudzielenie pomocy osobie w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, a także usiłowanie obcowania płciowego przy wykorzystaniu stanu bezradności jednej z pokrzywdzonych. Dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu w związku z uderzeniem kobiety butelką szklaną w głowę​​.

Patostreamerzy zostali zatrzymani w momencie powrotu do Polski. Policja śląska była na bieżąco z ich planami powrotu i zatrzymała ich krótko po przekroczeniu granicy. W poniedziałek rano obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie ich przesłuchanie trwało kilka godzin​​.

W wyniku posiedzenia aresztowego obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Odpowiedzą za zarzuty obejmujące między innymi psychiczne i fizyczne znęcanie się, rozpowszechnianie wizerunku bez zgody, usiłowanie doprowadzenia do obcowania płciowego przy wykorzystaniu bezradności, a także nieudzielenie pomocy osobie w stanie zagrożenia życia​​.

Zobacz nagranie z dostarczenia ich do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *