Wrocław. Zaatakował starszą kobietę, kopiąc ją z całych sił

W centrum Wrocławia 30-letni mężczyzna zaatakował starszą kobietę, kopiąc ją z całej siły podczas gdy szła ona chodnikiem. Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego, co doprowadziło do szybkiego zatrzymania sprawcy przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego. Agresorowi grozi teraz do pięciu lat więzienia za naruszenie nietykalności cielesnej kobiety.

Atak miał miejsce  w środku dnia na jednej z wrocławskich ulic. Nagranie z monitoringu ukazuje, jak agresor podchodzi do starszej kobiety i kopie ją bez wyraźnego powodu. Przypadkowy przechodzień pospieszył z pomocą poszkodowanej, która leżała na ziemi.

Po otrzymaniu informacji o incydencie, funkcjonariusze ze Starego Miasta oraz ich koledzy z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej natychmiast przystąpili do działania. Śledztwo doprowadziło ich do mieszkania, w którym ukrywał się 30-latek. Po przybyciu policji mężczyzna próbował uniknąć aresztowania, ukrywając się, ale został szybko zatrzymany i przewieziony do aresztu.

Sąd, odpowiadając na wniosek prokuratury, zastosował wobec agresora tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Został on oskarżony o uszkodzenie ciała i naruszenie nietykalności osobistej. W przypadku skazania grozi mu maksymalna kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz nagranie:

 

Źródło: Komenda Miejska Policji we Wrocławiu