Potrącił policjanta i uciekł z miejsca zdarzenia

W wyniku decyzji sądu 26-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące za potrącenie policjanta. Zdarzenie to miało miejsce podczas kontroli drogowej, a podejrzany może otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 19 listopada 26-letni mężczyzna, kierując citroenem, celowo potrącił policjanta ruchu drogowego, próbując uniknąć kontroli drogowej. Incydent miał miejsce, gdy umundurowani funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd do kontroli. Po potrąceniu funkcjonariusza kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy. Do działań włączyli się funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz z wrocławskiej komendy miejskiej, którzy ostatecznie zatrzymali podejrzanego.

Mężczyzna, obcokrajowiec, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Dodatkowo odpowiada on za kierowanie pojazdem bez uprawnień, które utracił wcześniej za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Sąd, po rozpatrzeniu wniosku śledczych i prokuratury, zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *