Podłożenie Ładunku Wybuchowego w Warszawie, fanatyczka ISIS

W Warszawie 38-letnia kobieta została zatrzymana za podłożenie ładunku wybuchowego. Zainteresowania kobiety sprawami Bliskiego Wschodu doprowadziły do jej zatrzymania i tymczasowego aresztowania.

W nocy z 10 na 11 listopada 2023 roku, kobieta podpaliła prowizoryczne urządzenie wybuchowe na jednej z ulic w warszawskim Śródmieściu. Urządzenie, wypełnione pojemnikami z gazem i gwoździami, stworzyło poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I ustalili dane osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie.

Śródmiejscy policjanci, korzystając z monitoringu, zlokalizowali kobietę, która podłożyła ładunek. Po zarejestrowaniu jej ruchów, kobieta została zatrzymana w okolicach Wrocławia przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw.

Podczas przeszukania mieszkania kobiety znaleziono przedmioty związane z Państwem Islamskim oraz materiały mogące służyć do konstrukcji kolejnego ładunku wybuchowego. Sąd, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował podejrzaną na trzy miesiące, a kobieta usłyszała zarzuty spowodowania zagrożenia życia i zdrowia wielu osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *