Kierowca taksówki posiadał fałszywe prawa jazdy

W Szczecinie doszło do zatrzymania 21-letniego kierowcy, który okazał fałszywe zagraniczne prawo jazdy podczas kontroli drogowej. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Forda Focus. Mimo braku zastrzeżeń co do trzeźwości, funkcjonariusze zwrócili uwagę na zagraniczne prawo jazdy przedstawione przez mężczyznę. Dokument wzbudził podejrzenia co do jego autentyczności, gdyż na blankiecie brakowało zabezpieczeń typowych dla autentycznych dokumentów.

Zatrzymanie miało miejsce na ulicy Gdańskiej. Kierowca, którym okazał się 21-latek, prowadził pojazd oznaczony jako TAXI. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie stwierdzili, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowca, którego zatrzymano za okazanie fałszywego dokumentu, teraz będzie odpowiadał przed sądem za swoje działania. Przypadek ten podkreśla istotność weryfikacji dokumentów przez funkcjonariuszy oraz konsekwencje posługiwania się fałszywymi dokumentami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *