Dwóch 16-latków pobiło mężczyznę za zwrócenie im uwagi

Kadr z monitoringu, chwilę przed zdarzeniem.
Kadr z monitoringu, chwilę przed zdarzeniem. Źródło: Policja.pl

Tarnobrzescy policjanci ustalili tożsamość dwóch 16-latków podejrzanych o brutalne pobicie 27-letniego mieszkańca Tarnobrzega.

Zdarzenie miało miejsce w nocy w niedzielę, przed godziną 1:00, gdy policja otrzymała zgłoszenie o półprzytomnym mężczyźnie leżącym przy ul. Piłsudskiego. Policjanci, po dotarciu na miejsce, zabezpieczyli ślady i ustalili świadków. Analiza monitoringu pozwoliła na ustalenie przebiegu zdarzenia i tożsamości napastników.

Do pobicie doszło, gdy 27-latek zwrócił uwagę jednemu z nastolatków, że skwer nie jest miejscem na załatwianie potrzeb fizjologicznych. Nastolatkowie, mieszkańcy miasta, zaatakowali mężczyznę, uderzając go pięścią w twarz i kopiąc. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami trafił najpierw do szpitala w Tarnobrzegu, a następnie został przeniesiony do szpitala w Rzeszowie.

Sprawcy, po przesłuchaniu przez funkcjonariuszy, przyznali się do popełnienia czynu. Teraz o ich losie zadecyduje sąd rodzinny. Brutalne zachowanie nastolatków spotkało się z natychmiastową reakcją policji, co pozwoliło na szybkie ustalenie i zatrzymanie sprawców.