Ewakuowani ze strefy gazy Polacy, chcą wsparcia od rządu w tym mieszkań

Podczas niedawnej konferencji w Sejmie, kobiety mające rodzinne powiązania ze Strefą Gazy wyraziły swoją wdzięczność dla rządu za udzielone wsparcie, jednocześnie apelując o dalszą pomoc dla swoich bliskich.

Samira Ramadan, której siostra wraz z rodziną została ewakuowana przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, podkreśliła, że jej rodzina straciła swoje dotychczasowe życie i potrzebuje wsparcia, aby zacząć wszystko od nowa na polskiej ziemi.

Siostra Samiry, Kamila, wraz ze swoim mężem prowadzili sklep z odzieżą w Gazie. Teraz, po dramatycznym wydarzeniu, chcieliby kontynuować swoją działalność gospodarczą w Polsce. Obecnie mieszkają u Samiry. Wobec tej sytuacji, Samira zaapelowała do polskiego rządu o pomoc dla swojej rodziny: “Domagamy się mieszkań, środków, wsparcia psychologicznego i medycznego.” – powiedziała Samira.

Wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Paweł Jabłoński, zapewnił podczas konferencji, że ewakuacja do Polski to tylko początek pomocy, jaką rząd planuje udzielić poszkodowanym. Podkreślił, że państwo polskie jest gotowe dalej wspierać osoby dotknięte konfliktem i pomóc im w adaptacji do nowego życia w Polsce.