Kierowca zastrzelił aktywistów, którzy blokowali drogę [Nagranie]

Zdarzenie miało miejsce we wtorek na autostradzie panamerykańskiej w dystrykcie Chame w Panamie. Autostradę zablokowali ekoaktywiści protestujący przeciwko umowie rządu Panamy z kanadyjską firmą dotyczącej największej odkrywkowej kopalni miedzi w Ameryce Środkowej. Kopalnia znajduje się na obszarze szczególnie chronionym, co wywołało sprzeciw ze strony aktywistów.

77-letni Kenneth Darlington, emerytowany prawnik i profesor uniwersytecki posiadający obywatelstwo amerykańskie i panamskie, podszedł do osób blokujących autostradę. Próbował najpierw rozmawiać z nimi i przekonać ich, by opuścili drogę. Jednak po tym, jak gróźby nie przyniosły rezultatu, Darlington wyciągnął pistolet z kieszeni i zaczął grozić protestującym.

Gdy jedna z osób krzyknęła do niego, aby strzelił, 77-latek otworzył ogień, raniąc jednego z aktywistów. Następnie zastrzelił drugą osobę. Informacje medialne wskazują, że jedna z ofiar zmarła na miejscu, a druga po przewiezieniu do szpitala.

Po zdarzeniu Kenneth Darlington został zatrzymany przez policję, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Nagranie tego tragicznego zdarzenia obiegło sieć, jednak ostrzegamy, że jest nieodpowiednie dla osób wrażliwych.