Nagranie. Policjant wskoczył do rzeki w pełnym umundurowaniu

Łomżyński policjant dokonał bohaterskiego czynu, ratując życie 62-letniej kobiety, która znalazła się w niebezpieczeństwie. Funkcjonariusz zdecydował się wskoczyć do rzeki i wyciągnąć kobietę z wody, co pozwoliło uniknąć tragedii.

Dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 62-latki, która wyszła z domu kierując się w stronę łąk i rzeki, co wzbudziło zaniepokojenie jej rodziny. Policjanci natychmiast udali się w rejon rzeki, aby rozpocząć poszukiwania. W pewnym momencie zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi nad brzegiem rzeki. Niestety, wkrótce potem kobieta wskoczyła do wody i zaczęła tonąć. Mundurowi natychmiast podjęli działania, by uratować ją z opresji.

Posterunkowy Jan Wiliński, ubrany w pełne umundurowanie i wyposażenie, odważył się wskoczyć do rzeki. Szybko podpłynął do kobiety i przetransportował ją na brzeg, gdzie już czekał drugi policjant. Z uwagi na grząskie dno rzeki, wydostanie się na brzeg sprawiało pewne trudności, ale dzięki współpracy drugiego mundurowego operacja zakończyła się sukcesem.

Policjanci natychmiast udzielili 62-latce pierwszej pomocy, a także wezwali karetkę pogotowia, która przetransportowała ją do szpitala.

Dzięki błyskawicznej i odważnej reakcji funkcjonariuszy z Łomży udało się uratować życie tej kobiety. Warto zaznaczyć, że posterunkowy Jan Wiliński ukończył swój kurs podstawowy zaledwie miesiąc temu, jednak już na samym początku swojej służby wypełnił słowa roty ślubowania, dotrzymując obietnicy “strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.”

Zobacz nagranie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *