Usiłowanie zabójstwa, rozpoznajesz napastnika? Nagranie

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu prowadzą postępowanie przygotowawcze dotyczące usiłowania zabójstwa, które miało miejsce w nocy z 27 na 28 września bieżącego roku w Warszawie, przy Alejach Jerozolimskich.

W wyniku tego incydentu doszło do ataku na mężczyznę, który został zaatakowany prawdopodobnie nożem, otrzymując kilka ciosów. Napastnik wraz z towarzyszącymi mu osobami opuścił miejsce zdarzenia.

Aby ustalić sprawcę tego przestępstwa, policja przeprowadziła serię działań, w wyniku których udało się zabezpieczyć materiał z kamer monitoringu. Ten materiał zawiera informacje zarówno o przebiegu zdarzenia, jak i wizerunku napastnika.

Funkcjonariusze apelują do społeczności o pomoc w zidentyfikowaniu osoby widocznej na opublikowanym nagraniu oraz zdjęciach, lub o dostarczenie informacji na temat jej aktualnego miejsca pobytu. Jeśli ktoś posiada takie informacje, proszony jest o kontakt telefoniczny z policjantami, którzy prowadzą to śledztwo, pod numerami: 4772 375 82, 4772 391 30, 4772 391 32.

Można także skorzystać z numeru alarmowego 112. Informacje mogą być przekazane również osobiście w siedzibie jednostki policji, mieszczącej się przy ulicy Wilczej 21. Policja liczy na aktywną współpracę społeczności w identyfikacji napastnika i rozwikłaniu tej sprawy.

Zobacz nagranie: