Nagranie. Pijany brawurowo wyprzedził nieoznakowany radiowóz

W niedzielny wieczór na jednym z większych skrzyżowań w Tychach doszło do niebezpiecznej sytuacji, która mogła zakończyć się tragicznie. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji policjantów, którzy podjęli pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą, 33-letni mężczyzna został zatrzymany. 

W niedzielę wieczorem, policjanci z wydziału prewencji w Tychach wracali z zakończonej służby, kierując się nieoznakowanym radiowozem Aleją Niepodległości w kierunku parkingu przy komendzie. Podczas przejazdu przez skrzyżowanie, zostali wyprzedzeni przez samochód marki Volkswagen, który poruszał się z nadmierną prędkością i agresywnie.

Z uwagi na niebezpieczną jazdę, która stwarzała zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, policjanci postanowili rozpocząć pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą. Po krótkim pościgu udało im się zatrzymać samochód na osiedlowym parkingu przy ulicy Bacha.

W chwili, gdy pojazd zatrzymał się na parkingu, kierujący samochodem próbował szybko zmienić miejsce z kierowcy na pasażera. Jednak policjanci natychmiast ujawnili powód próby ukrycia faktu, że kierował pojazdem. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że 33-letni mieszkaniec Tychów był nietrzeźwy. Wyniki badania wykazały prawie 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadał nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale również w sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie wszystkich popełnionych przez niego wykroczeń w ruchu drogowym.