21-latek pędził ponad 200 km/h mrugał światłami by mu zjeżdżali z drogi

Policjanci z toruńskiej jednostki ruchu drogowego dokonali zatrzymania 21-letniego kierowcy, który nieodpowiedzialnie jechał na autostradzie A1 z prędkością oszałamiających 213 km/h. Młody mężczyzna miał uprawnienia do kierowania pojazdem od zaledwie dwóch lat, ale popełnił już trzecie niebezpieczne wykroczenie w tym czasie. W wyniku jego działań policjanci odebrali mu prawo jazdy i nałożyli kary finansowe w łącznej wysokości 8200 złotych.

Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 28 października 2023 roku, kiedy to policjanci ruchu drogowego pełnili służbę na autostradzie A1, koncentrując się na zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom ruchu. Nagle zauważyli nadmiernie przyspieszający mercedes, który próbował wyprzedzać inne pojazdy, a jego kierowca “mrugał” światłami, by zmusić innych do ustąpienia mu drogi. Zarejestrowany przez policyjny wideorejestrator obrazek ukazał, że pirat drogowy poruszał się z prędkością 213 km/h na odcinku, na którym limit wynosi 140 km/h.

Funkcjonariusze postanowili natychmiast zareagować i zatrzymali samochód, którego kierowcą okazał się 21-letni mężczyzna. Po dokładnych ustaleniach okazało się, że młody mężczyzna przekroczył już okres dwuletniej “recydywy drogowej”. Oznacza to, że kierowca, który jest ponownie zatrzymywany w związku z popełnieniem określonego wykroczenia, podlega podwajaniu kary finansowej. W wyniku tego, 21-latek otrzymał mandat karny za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w kwocie 5000 złotych oraz 200 złotych za nieprawidłowe używanie świateł drogowych.

Policjanci zauważyli również, że boczne szyby mercedesa były oklejone czarną folią, która nie spełniała norm dotyczących przepuszczalności światła – przepuszczała jedynie 23%, podczas gdy minimalne wymagane jest 70%. W związku z tym naruszeniem, kierowca otrzymał kolejny mandat w wysokości 3000 złotych.

W sumie, 21-letni mężczyzna zebrał 19 punktów karnych za swoje wykroczenia i został obciążony karą finansową w wysokości 8200 złotych. Ponadto, zgodnie z przepisami, jako że było to jego trzecie niebezpieczne wykroczenie w ciągu dwóch lat od uzyskania uprawnień do kierowania, kierowca stracił prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *