Connect with us

Ze Świata

Strzelił do ochroniarza w sklepie, w trakcie pościgu policjant został postrzelony

Opublikowany w piątek zapis z kamery nasobnej, pokazuje jak policjant został postrzelony w ramię podczas pościgu za podejrzanym o postrzelenie w głowę ochroniarza w sklepie.

Kilka minut później inny oficer czai się na sąsiednim podwórku, gdy słychać strzały. Wchodząc na składane krzesło, funkcjonariusz wychyla się przez biały płot i strzela do podejrzanego, który na wskutek ran postrzałowych zmarł w szpitalu. Policjant został wypisany ze szpitala później tej nocy. Oficer był czwartym policjantem z Chicago, który został postrzelony w ciągu dwóch tygodni.

Postrzelony w głowę ochroniarz widział rzekomą kradzież napastnika i zaczął z nim walczyć przed sklepem. W pewnym momencie napastnik wyciągnął broń i strzelił ochroniarzowi w głowę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w ciężkim stanie.

Jeden z filmów pokazuje dwóch funkcjonariuszy przyjeżdżających swoim radiowozem w pobliżu sklepu, gdy policja szukała podejrzanego. „Biegnie, biegnie, idź po niego” – mówi jeden z oficerów.  Na miejsce zdarzenia wjeżdżają kolejne radiowozy, a podejrzany zostaje osaczony na podwórku.

Wideo z sąsiedniego mieszkania pokazuje przypadkowego świadka, który utknął na podwórku, z podniesionymi rękami. Funkcjonariusze w końcu sygnalizują mężczyźnie, aby pobiegł za nimi do alejki, podczas gdy podejrzany chowa się za dwoma SUV-ami, trzymając pistolet.

W międzyczasie  funkcjonariusz wkrada się na sąsiednie podwórko, czeka, a potem ustawia składane krzesło w pobliżu ogrodzenia. Wychyla się i trzema strzałami powala napastnika.

Zobacz nagranie:

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki