Kobieta wjechała prosto pod pociąg towarowy, nie widziała go.

27 października, w piątek, w okolicach Krosna Odrzańskiego, doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Jeep z pociągiem towarowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, często nazywanym “betonówką”. Na szczęście w wyniku tego incydentu nikomu nic się nie stało, a kobiety podróżujące Jeepem zdołały opuścić pojazd o własnych siłach.

Dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym zdarzeniu, które miało miejsce w momencie, gdy kobieta wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy, a pociąg towarowy zbliżał się do niego. Kobieta zatrzymała się przed przejazdem, ale nie upewniła się wystarczająco co do bezpieczeństwa przejazdu.

W konsekwencji wjechała na tory, kiedy pociąg był już blisko, co doprowadziło do zderzenia między samochodem a pociągiem. Na ponad dwie godziny wstrzymano ruch kolejowy na tej trasie. Kierująca pojazdem otrzymała mandat karny w wysokości 1200 złotych oraz 10 punktów karnych. Dodatkowo, ze względu na uszkodzenia pojazdu, funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny.

To zdarzenie stanowi przypomnienie dla wszystkich kierowców o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych. Ważne jest, aby zawsze przestrzegać znaków i sygnałów oraz upewnić się, że można przejechać przez tory bezpiecznie. Historie takie jak ta są przestrogą, że nie każdy taki incydent kończy się bezpiecznie.