Rozpoznajesz tego mężczyznę? Oszustwo na blik

Opublikowano wizerunek mężczyzny, który dokonał wypłaty gotówki z bankomatów, wykorzystując środki pochodzące z przestępstwa. Incydent miał miejsce w sierpniu bieżącego roku w Opolu.

Ofiara zgłosiła, że jej konto na portalu społecznościowym Facebook zostało zhakowane, a sprawca, podszywając się pod nią, skorzystał z komunikatora, by poprosić znajomą o pożyczkę za pomocą kodu BLIK. W ten sposób oszust zdołał zwieść pokrzywdzoną i wyłudzić od niej pieniądze.

Wypłata środków finansowych nastąpiła natychmiastowo z bankomatu przy ulicy Ozimskiej 189 w Opolu. System monitoringu uchwycił obraz mężczyzny, który dokonywał tej transakcji. Mimo intensywnych działań podejmowanych przez policję oraz udostępnienia wizerunków podejrzanego innym funkcjonariuszom, tożsamość mężczyzny nie została dotychczas ustalona. Dlatego też dokonano publikacji w mediach i zaapelowano o pomoc w identyfikacji podejrzanego.

Wszelkie informacje, które mogą pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny widocznego na zdjęciach, proszone są o przekazanie policji w Komisariacie II w Opolu pod numerem telefonu 47 864 26 25.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *