Pijany bez tylnej szyby jechał na cmentarz

Dnia 29 października, w niedzielę po południu, patrol ruchu drogowego, sprawujący nadzór na obszarze gminy Strzegowo, zauważył kierowcę pojazdu marki Volkswagen, który zachowywał się podejrzanie i prowadził uszkodzony samochód. W tylnej szybie pojazdu pozostały tylko fragmenty rozbitego szkła, co skierowało uwagę funkcjonariuszy, którzy natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu w celu kontroli.

53-letni mieszkaniec powiatu mławskiego miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. W rozmowie z policjantami wyznał, że prowadził samochód, ponieważ chciał dotrzeć na cmentarz, i argumentował, że uszkodzona tylna szyba nie była niczym nadzwyczajnym, ponieważ samochód został uszkodzony kilka miesięcy wcześniej. W toku kontroli ustalono także, że zatrzymany miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mławie.

Działania policji przerwały nietrzeźwemu kierowcy podróż na cmentarz. Tym razem udało się zapobiec potencjalnemu zagrożeniu. Przed nami okres świąteczny, charakteryzujący się zwiększonym ruchem na drogach. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też ważna jest zaangażowana reakcja społeczeństwa. Jeśli zauważysz zachowanie kierowcy, które budzi Twoje podejrzenia co do jego trzeźwości, w szczególności podejrzenie wpływu alkoholu lub narkotyków, niezwłocznie skontaktuj się z policją, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie.