Policja zajęła się matka potrąconego 2-latka jak i samym kierowcą.

Pierwszą informację na temat tego zdarzenia przekazał portalwrc.pl. Incydent miał miejsce w piątek rano na skrzyżowaniu ulic Pocztowej i Wojska Polskiego w Wągrowcu.

Kierowca Nissan’a potrącił 2-letniego chłopca na przejściu dla pieszych, po czym odjechał z miejsca zdarzenia, nie zdając sobie sprawy z tego, co się stało. Szybko ustalono, że to 71-letni mieszkaniec miasta prowadził pojazd. Ponadto, badanie wykazało, że był trzeźwy. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Na szczęście, nie odniosło ono poważnych obrażeń.

Jak donosi dziś mł. insp. Andrzej Borowiak, już w piątek policja odebrała prawo jazdy 71-letniemu kierowcy w oczekiwaniu na wyjaśnienie sprawy. Decyzja dotycząca dalszych kroków w związku z jego zachowaniem zostanie podjęta w najbliższych dniach.

W sobotę matka chłopca usłyszała zarzut. “Po analizie zebranych informacji, policja oskarżyła ją o narażenie syna na utratę życia lub ciężkie obrażenia poprzez zaniedbanie należytej opieki nad dzieckiem. Kobieta złożyła wyjaśnienia. Sprawę ostatecznie przekażemy do sądu za pośrednictwem prokuratury. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności” – dodał rzecznik.