Zamieszki w Berlinie, wiele zniszczeń i 65 rannych policjantów

Wczoraj w Berlinie doszło do nieautoryzowanej demonstracji pro-palestyńskiej, która zakończyła się zamieszkami. Z informacji dostępnych na stronie Deutsche Welle wynika, że podczas starć z policją aresztowano 174 osoby. Co najmniej 65 funkcjonariuszy policji odniosło obrażenia w wyniku starć z protestującymi.

Demonstracja była odpowiedzią na konflikt izraelsko-palestyński, który nasilił się po niespodziewanych atakach terrorystycznych przeprowadzonych przez Hamas z Gazy 7 października. Obecny konflikt już pochłonął tysiące ofiar po obu stronach.

W kontekście tego konfliktu pojawiają się również inne doniesienia. Na przykład, w mediach pojawiły się informacje, jakoby Egipt wysłał czołgi do Gazy. Jednak te doniesienia zostały zdementowane i określone jako nieprawdziwe.

Unia Europejska jednogłośnie potępiła ataki przeprowadzone przez Hamas 7 października, ale jest podzielona w kwestii izraelskich ataków na Gazę. Dodatkowo, konflikt w Gazie może zakończyć kruchą poprawę stosunków między Izraelem a Turcją. Turcja próbowała naprawić relacje z Izraelem, ale konflikt w Gazie może to uniemożliwić.

Źródło: Deutsche Welle

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *