23-letnia policjantka została zgwałcona tuż przy wieży Eiffla

W nocy z poniedziałku na wtorek 16 października 2023 r., 23-letnia brytyjska policjantka, będąca z przyjaciółką na wakacjach w Paryżu, zgłosiła, że została zgwałcona w pobliżu wieży Eiffla. Zdarzenie miało miejsce na Champ-de-Mars, tuż przed północą. Z relacji ofiary wynika, że poszła za krzaki w celu załatwienia potrzeby fizjologicznej, gdy nagle została zaatakowana przez mężczyznę.

Pomimo oporu policjantki, napastnik wyjął nóż i doprowadził do jej zgwałcenia. Po około godzinie od zdarzenia, w pobliżu miejsca zdarzenia zatrzymano 35-letniego mężczyznę, którego opis zgadzał się z rysopisem podanym przez ofiarę​.

Zdarzenie zbiegło się z innymi incydentami w tej okolicy, co skłoniło niektórych do zwrócenia uwagi na potencjalne problemy z bezpieczeństwem w okolicy wieży Eiffla. Co najbardziej dziwi, to informacja paryskich urzędników, sugerujących, że to brak publicznych toalet i słabe oświetlenie są czynnikami, które mogą sprzyjać tego typu zdarzeniom.

Przypomnijmy, że obecnie we Francji panuje trzeci najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego. Na ulice wysłano 7000 żołnierzy, którzy z długą bronią patrolują ulice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *