14-latek w centrum Lęborka w biały dzień napastował kobiety

W ostatnich dniach funkcjonariusze z lęborskiej jednostki policyjnej zatrzymali młodego chłopaka w wieku 14 lat, podejrzewanego o zaangażowanie w kilka incydentów o naturze seksualnej, skierowanych przeciwko przypadkowo napotkanym kobietom na ulicach miasta. Przypadek nieletniego trafi teraz pod obrady Sądu Rodzinnego. Policja w Lęborku wzywa wszystkich, którzy padli ofiarą takich działań, a nie zgłosili tego wcześniej, aby nawiązać kontakt z lokalną komendą.

Od ostatnich dni września, lęborska komenda otrzymała kilka zgłoszeń od kobiet, które były zaczepiane na ulicy przez niezidentyfikowanego sprawcę. Wiele relacji było ze sobą zgodnych, sugerując, że sprawca, najczęściej działający w porannych godzinach, niespodziewanie zbliżał się do przechodniów i niestosownie ich dotykał. Policjanci, którzy zbadali te zgłoszenia, przeprowadzili gruntowną analizę każdego z incydentów.

Na podstawie zgromadzonych dowodów ustalili fizyczny opis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. W miniony piątek, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze zauważyli młodzieńca na jednej z ulic Lęborka, którego wygląd zgadzał się z opisem. Po zatrzymaniu okazało się, że to 14-letni mieszkaniec okolicznych terenów, podejrzewany o molestowanie kobiet.

Zebrane przez funkcjonariuszy dowody zostaną teraz przekazane do Sądu Rodzinnego, który podejmie decyzje dotyczące dalszych kroków w sprawie nieletniego. Trwają dalsze dochodzenia, jako że możliwe jest, że liczba pokrzywdzonych przez nieletniego kobiet jest większa. Dlatego Policja w Lęborku zachęca wszystkie osoby, które doświadczyły podobnych incydentów, a nie zgłosiły tego wcześniej, do skontaktowania się z nimi osobiście lub drogą mailową na adres: komenda.lebork@gd.policja.gov.pl.