Policjantka nakarmiła i ogrzała noworodka

W ostatnich dniach policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące potencjalnego niedbalstwa matki w stosunku do jej noworodka. Zawiadomienie, które wpłynęło od pracownika opieki społecznej, wyrażało głębokie zaniepokojenie, między innymi brakiem szczepień dziecka oraz częstymi zmianami miejsca zamieszkania przez matkę.

W wyniku zgłoszenia, przed weekendem, rozpoczęto postępowanie mające na celu ustalenie aktualnego miejsca pobytu matki i dziecka, aby sprawdzić, czy warunki, w jakich przebywa noworodek, są bezpieczne. Dochodzenie wykazało, że kobieta rzeczywiście często zmienia lokalizacje, przemieszczając się między Katowicami, Knurowem a Gliwicami. Podczas jednej z kontroli w mieszkaniu w Knurowie nie stwierdzono bezpośredniego zagrożenia dla dziecka, jednak sytuacja napotkana przez patrol policji na osiedlu Zatorze w kolejnym dniu była na tyle niepokojąca, że podjęto decyzję o przewiezieniu matki do komisariatu i zajęciu się maluchem.

Scena, z którą policjanci się spotkali, przedstawiała młodą kobietę siedzącą na dworze, ubraną w zbyt duże, męskie ubranie, a jej dziecko miało sine, gołe nóżki od zimna. Policjantka, reagując natychmiast, wzięła noworodka na ręce, owinęła go swoją kurtką i, razem z matką, udała się do komisariatu. Tam, dziecku podgrzano mleko i zostało ono nakarmione.

Policjantka nakarmiła niemowlę i ogrzała je własną kurtką  Zdjęcie: policja.pl
Policjantka nakarmiła niemowlę i ogrzała je własną kurtką.  / Zdjęcie: policja.pl

Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego stwierdziła, że maluch był wychłodzony, z temperaturą ciała spadającą do 30ºC. Podjęto decyzję o przewiezieniu dziecka do szpitala, a następnie miało ono zostać przekazane pod opiekę rodziny prowadzącej pogotowie opiekuńcze. Sprawą ma się teraz zająć sąd rodzinny.

Na jednym ze zdjęć z miejsca zdarzenia widzimy policjantkę, która karmi butelką noworodka, owiniętego w policyjną bluzę. W tle obrazu widoczny jest ratownik medyczny oraz matka dziecka, której twarz została graficznie zamazana.

Wszystkie działania, zarówno ze strony policji, jak i pracowników opieki społecznej, zostały podjęte w celu zapewnienia bezpieczeństwa i opieki noworodkowi oraz dalszego dochodzenia w sprawie okoliczności i warunków, w jakich przebywał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *