Warszawa. Mocny Pościg za imbecylem w Maserati!

7 października 2023 roku, ulice Warszawy stały się areną dynamicznego pościgu policyjnego, który rozpoczął się  rutynową kontrolą drogową. 

Wszystko zaczęło się, gdy patrolujący ulicę Modlińską w Warszawie policjanci, korzystając z nieoznakowanego pojazdu z wideo rejestratorem, zauważyli Maserati, którego kierowca ignorował znaki drogowe. Mimo wskazania miejsca do zatrzymania przez funkcjonariuszy, kierowca niespodziewanie przyspieszył, uciekając z miejsca kontroli.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ścigając pojazd, który zwiększał prędkość i manewrował niebezpiecznie między innymi uczestnikami ruchu. Kierowca Maserati, nie zważając na sygnały świetlne, zmuszał inne pojazdy do ustąpienia, a nawet spowodował kolizję z radiowozem, kontynuując ucieczkę.

Wkrótce do akcji dołączyły dodatkowe jednostki policyjne, zarówno oznakowane, jak i cywilne, które ścigały uciekiniera, łamiącego liczne przepisy i zagrażającego bezpieczeństwu innych kierowców.

Pościg zakończył się na ulicy Modlińskiej, gdzie uciekinier zderzył się z innym samochodem, wcześniej uszkadzając kilka innych pojazdów. Kierowca próbował kontynuować ucieczkę pieszo, ale został szybko zatrzymany przez policjantów.

Badania wykazały, że 37-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu, mając w organizmie około 2,5 promila. Policjanci odkryli również nielegalne substancje, które zostały zabezpieczone. Dodatkowe sprawdzenia ujawniły, że mężczyzna nie posiadał ważnych uprawnień do kierowania, a używany przez niego pojazd był nieubezpieczony i posiadał ważnych badań technicznych. Co więcej, tablice rejestracyjne nie należały do tego samochodu.

W wyniku tego zdarzenia dwóch policjantów odniosło lekkie obrażenia, a łącznie uszkodzeniu uległo 8 pojazdów. Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ postawił kierowcy cztery zarzuty i złożył wniosek o areszt tymczasowy.

Zobacz nagranie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *