Na pikniku służb Gruzin i Ukrainka zaatakowali strażaków

W dniu 1 października br., o godzinie 12:10, na kępińskim rynku doszło do znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie interweniował będąc poza służbą.

Podczas przygotowań do koncertu orkiestr dętych służb mundurowych, zorganizowanego przez “Stowarzyszenie Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński” oraz Starostwo Powiatowe w Kępnie, nietrzeźwy obywatel Gruzji zaczął się awanturować i zachowywać bardzo agresywnie wobec strażaków przygotowujących stanowisko profilaktyczne. Jeden z policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kępnie natychmiast podjął interwencję wobec agresywnego mężczyzny. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie, będący poza służbą, udzielił wsparcia interweniującemu policjantowi.

W trakcie całego zajścia dołączyła również obywatelka Ukrainy, która również znieważyła i naruszyła nietykalność funkcjonariuszy chcąc pomóc zatrzymywanemu gruzionowi. Mimo informacji krążących w mediach, nie doszło do pobicia Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie. Zarówno 36-letni Gruzin, jak i 45-letnia Ukrainka zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego. Zarówno strażacy, jak i policjanci zostali znieważeni oraz doznali naruszenia nietykalności cielesnej podczas całego zajścia.

Zdarzenie to jest przykładem szybkiej i skutecznej interwencji policji, nawet poza godzinami służby, w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony funkcjonariuszy innych służb mundurowych. Warto podkreślić znaczenie współpracy między różnymi służbami w celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *