Szczecin. W trakcie kontroli drogowej skradziono policjantom radiowóz

W Szczecinie doszło do nietypowego zdarzenia. Podczas rutynowej kontroli drogowej, policjanci zostali zaskoczeni kradzieżą swojego radiowozu. Złodziej, wykorzystując nieuwagę funkcjonariuszy, którzy byli zajęci kontrolą zatrzymanego wcześniej pojazdu, wsiadł do ich samochodu i odjechał.

Zdarzenie miało miejsce, gdy patrol policji zatrzymał do kontroli kierowcę. W trakcie jej trwania, nieznany sprawca dokonał krótkotrwałego użycia pojazdu służbowego. Według nieoficjalnych informacji, policjanci mieli bezskutecznie próbować ścigać złodzieja kontrolowanym autem. Szczecińska policja na razie nie potwierdza tych informacji, ograniczając się jedynie do informacji, że “funkcjonariusze podjęli pościg, a radiowóz został szybko odnaleziony”.

Mimo odzyskania radiowozu, sprawca kradzieży na razie nie został zatrzymany. Policja prowadzi intensywne działania, mające na celu zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie i wyjaśnienie wszelkich okoliczności zajścia. Jak przekazuje komisarz Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, trwają czynności zmierzające do zatrzymania tej osoby.