Connect with us

Ze Świata

Nagranie z kamery pokazuje policjanta klęczącego na Mario Gonzalezie przed śmiercią

Mario Gonzalez

 W wywiadzie dla stacji KTVU we wtorek rano, brat Gerardo Gonzalez i jego adwokat Julia Sherwin powiedzieli, że na nagraniu zobaczyli trzech funkcjonariuszy obciążających plecy Mario Gonzaleza. Sherwin powiedział, że gehenna trwała około pięciu minut.

„To, co zobaczyłem, różniło się od tego, co mi powiedziano” – powiedział Gerardo Gonzalez. Wcześniej policjanci informowali, że Gonzalez był agresywny i musieli wobec niego użyć siły.

Późnym wtorkowym popołudniem policja z  Alameda opublikowała  wideo z zajścia. Policja otrzymała telefon, że Gonzalez był prawdopodobnie pijany w parku, a kiedy przybył funkcjonariusz, Gonzalez miał ze sobą dwie butelki alkoholu, przynajmniej jedna z nich była otwarta.

Funkcjonariusze próbowali zakuć Gonzaleza w kajdanki po tym, jak nie chciał się wylegitymować.  Trzech funkcjonariuszy próbowało przytrzymać Gonzaleza w kajdankach. W międzyczasie słychać również oficerów rozmawiających uspokajająco z Gonzalezem, pytających go o imię i urodziny.

Jeden z funkcjonariuszy mówi mu, że uważa, że ​​za dużo wypił. Zanim ostrzega Gonzaleza, by przestał kopać, policjant pyta innego, czy sądzi, że mogą przewrócić Gonzaleza na bok. Funkcjonariusz odpowiada, że „Nie chcę stracić tego, co mam, człowieku”, sugerując że zbyt dużo wysiłku włożyli w obezwładnienie go, obrócenie go na bok może sprawić że będzie się on bardziej szarpał. Wtedy wydaje się, że Gonzalez traci przytomność.

„Nie uciskamy jego klatki piersiowej” – mówi jeden z oficerów. Następnie powstrzymuje on innego funkcjonariusza, który wygląda, jakby miał zamiar przełożyć ciężar na klatkę piersiową i mówi: „Nie! Bez wagi, wagi, bez wagi”. Po chwili odwracają Gonzaleza i rozpoczynają uciskanie klatki piersiowej. Gonzalez zmarł później w szpitalu.

Jego krewni również powiedzieli, że był zdrowy i nie miał żadnych znanych schorzeń.

Ponadto Gonzalez był ciężkim człowiekiem, jego adwokat  powiedziała, że policja jest szkolona, ​​aby wiedzieć, że duży brzuch przyciskany do ziemi utrudnia oddychanie.

Policja Alameda podała, że ​​funkcjonariusze zatrzymali Gonzaleza około godziny 10:45 po odpowiedzi na dwa oddzielne doniesienia o osobie nietrzeźwej podejrzanej o kradzież. Trzech zaangażowanych w incydent  funkcjonariuszy przebywa na płatnym urlopie administracyjnym.

W międzyczasie, oprócz szeryfa hrabstwa Alameda i prokuratora okręgowego, który będzie badał śmierć Gonzaleza, miasto Alameda zatrudniło Louise Renne z Renne Public Law Group w San Francisco, aby poprowadziła niezależne dochodzenie.

Zobacz nagranie

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Z Kraju

Z Kraju3 miesiące ago

Dezerter Emil Czeczko znaleziony martwy w mieszkaniu w Mińsku!

Polski dezerter wojskowy, który uciekł do Białorusi i w mediach kłamał mówiąc o publicznych egzekucjach imigrantów w polskich lasach przez...

Filmiki3 miesiące ago

Wrocław: Zgwałcił bezbronną 19-letnią obywatelkę Ukrainy

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 49-latka podejrzewanego o zgwałcenie 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach, kiedy uciekła z objętej...

Z Kraju4 miesiące ago

Agent rosyjskiego wywiadu zatrzymany w Przemyślu!

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pod zarzutem szpiegostwa obywatela Hiszpanii pochodzenia rosyjskiego. Mężczyzna został zatrzymany w Przemyślu w nocy z...

Filmiki4 miesiące ago

[FILM] Ciechanów: Mężczyzna napadł na starszego mężczyznę

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 45-latek podejrzany o rozbój w Ciechanowie. Mężczyzna został szybko ustalony i zatrzymany po publikacji...

Z Kraju4 miesiące ago

Polski adres w notatniku złapanych na Ukrainie ruskich dywersantów

Na Twitterze pojawił się wpis informujący, że Ukraina zatrzymała ruskich dywersantów, na jednym z umieszczonych zdjęć był widoczny notatnik z...

Sachsenhausen prison Sachsenhausen prison
Z Kraju4 miesiące ago

Rzeszów. Nie żyje psycholog aresztu śledczego, została zaatakowana przez osadzonego

 W zakładzie karnym w Rzeszowie doszło do tragicznego zdarzenia. Przebywający tam w areszcie tymczasowym Artur R. zaatakował nożyczkami psycholog. Jak...

Advertisement

Ze Świata

Filmiki