Connect with us

Ze Świata

Nagranie z kamery pokazuje policjanta klęczącego na Mario Gonzalezie przed śmiercią

Mario Gonzalez

 W wywiadzie dla stacji KTVU we wtorek rano, brat Gerardo Gonzalez i jego adwokat Julia Sherwin powiedzieli, że na nagraniu zobaczyli trzech funkcjonariuszy obciążających plecy Mario Gonzaleza. Sherwin powiedział, że gehenna trwała około pięciu minut.

„To, co zobaczyłem, różniło się od tego, co mi powiedziano” – powiedział Gerardo Gonzalez. Wcześniej policjanci informowali, że Gonzalez był agresywny i musieli wobec niego użyć siły.

Późnym wtorkowym popołudniem policja z  Alameda opublikowała  wideo z zajścia. Policja otrzymała telefon, że Gonzalez był prawdopodobnie pijany w parku, a kiedy przybył funkcjonariusz, Gonzalez miał ze sobą dwie butelki alkoholu, przynajmniej jedna z nich była otwarta.

Funkcjonariusze próbowali zakuć Gonzaleza w kajdanki po tym, jak nie chciał się wylegitymować.  Trzech funkcjonariuszy próbowało przytrzymać Gonzaleza w kajdankach. W międzyczasie słychać również oficerów rozmawiających uspokajająco z Gonzalezem, pytających go o imię i urodziny.

Jeden z funkcjonariuszy mówi mu, że uważa, że ​​za dużo wypił. Zanim ostrzega Gonzaleza, by przestał kopać, policjant pyta innego, czy sądzi, że mogą przewrócić Gonzaleza na bok. Funkcjonariusz odpowiada, że „Nie chcę stracić tego, co mam, człowieku”, sugerując że zbyt dużo wysiłku włożyli w obezwładnienie go, obrócenie go na bok może sprawić że będzie się on bardziej szarpał. Wtedy wydaje się, że Gonzalez traci przytomność.

„Nie uciskamy jego klatki piersiowej” – mówi jeden z oficerów. Następnie powstrzymuje on innego funkcjonariusza, który wygląda, jakby miał zamiar przełożyć ciężar na klatkę piersiową i mówi: „Nie! Bez wagi, wagi, bez wagi”. Po chwili odwracają Gonzaleza i rozpoczynają uciskanie klatki piersiowej. Gonzalez zmarł później w szpitalu.

Jego krewni również powiedzieli, że był zdrowy i nie miał żadnych znanych schorzeń.

Ponadto Gonzalez był ciężkim człowiekiem, jego adwokat  powiedziała, że policja jest szkolona, ​​aby wiedzieć, że duży brzuch przyciskany do ziemi utrudnia oddychanie.

Policja Alameda podała, że ​​funkcjonariusze zatrzymali Gonzaleza około godziny 10:45 po odpowiedzi na dwa oddzielne doniesienia o osobie nietrzeźwej podejrzanej o kradzież. Trzech zaangażowanych w incydent  funkcjonariuszy przebywa na płatnym urlopie administracyjnym.

W międzyczasie, oprócz szeryfa hrabstwa Alameda i prokuratora okręgowego, który będzie badał śmierć Gonzaleza, miasto Alameda zatrudniło Louise Renne z Renne Public Law Group w San Francisco, aby poprowadziła niezależne dochodzenie.

Zobacz nagranie

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Filmiki1 dzień ago

Rekin żywcem zjadł Rosjanina w Egipcie. Mocne nagranie.

Egipska Hurghada, popularna destynacja wakacyjna dla turystów z całego świata, stała się miejscem dramatycznego ataku rekina, który zszokował lokalną społeczność...

Filmiki3 dni ago

LEGNICA. Mężczyzna chodził z bronią w ręku, zobacz jego zatrzymanie! [FILM]

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców sąsiednich miejscowości o mężczyźnie przemieszczającym się drogą, trzymając w...

Filmiki2 tygodnie ago

Nagranie. Policjant wyciągnął broń, tłum chciał odbić zatrzymanego!

Incydent miał miejsce w Wierzchucinie (gmina Krokowa) koło Pucka, gdzie kilkadziesiąt osób próbowało powstrzymać policjantów przed zatrzymaniem młodego chłopaka. W...

Z Kraju3 tygodnie ago

Kilkadziesiąt osób zaatakowało interweniujących policjantów

Policjanci z Pucka dzięki dobremu rozpoznaniu, zabezpieczonym filmom, rozmowom z mieszkańcami oraz zdobytym informacjom zatrzymali na tę chwilę dwie osoby...

Filmiki3 tygodnie ago

Pobili nastolatka, który chciał rozdzielić bijące się dziewczyny

Nagranie przedstawiające brutalne pobicie, które zostało przesłane do naszej redakcji przez jednego z naszych czytelników, wstrząsnęło naszą społecznością. Film ukazuje...

Filmiki3 tygodnie ago

Gorlice. Brutalna bójka 14 i 17 latki – dzieciaki ze szkoły biły im brawo

Na przestrzeni ostatniego weekendu dotarły do nas informacje, że w parku w Gorlicach doszło do starcia pomiędzy dwiema nastolatkami. Cały...

Reklama

Ze Świata

Filmiki