Connect with us

Ze Świata

Nagranie z kamery pokazuje policjanta klęczącego na Mario Gonzalezie przed śmiercią

Mario Gonzalez

 W wywiadzie dla stacji KTVU we wtorek rano, brat Gerardo Gonzalez i jego adwokat Julia Sherwin powiedzieli, że na nagraniu zobaczyli trzech funkcjonariuszy obciążających plecy Mario Gonzaleza. Sherwin powiedział, że gehenna trwała około pięciu minut.

„To, co zobaczyłem, różniło się od tego, co mi powiedziano” – powiedział Gerardo Gonzalez. Wcześniej policjanci informowali, że Gonzalez był agresywny i musieli wobec niego użyć siły.

Późnym wtorkowym popołudniem policja z  Alameda opublikowała  wideo z zajścia. Policja otrzymała telefon, że Gonzalez był prawdopodobnie pijany w parku, a kiedy przybył funkcjonariusz, Gonzalez miał ze sobą dwie butelki alkoholu, przynajmniej jedna z nich była otwarta.

Funkcjonariusze próbowali zakuć Gonzaleza w kajdanki po tym, jak nie chciał się wylegitymować.  Trzech funkcjonariuszy próbowało przytrzymać Gonzaleza w kajdankach. W międzyczasie słychać również oficerów rozmawiających uspokajająco z Gonzalezem, pytających go o imię i urodziny.

Jeden z funkcjonariuszy mówi mu, że uważa, że ​​za dużo wypił. Zanim ostrzega Gonzaleza, by przestał kopać, policjant pyta innego, czy sądzi, że mogą przewrócić Gonzaleza na bok. Funkcjonariusz odpowiada, że „Nie chcę stracić tego, co mam, człowieku”, sugerując że zbyt dużo wysiłku włożyli w obezwładnienie go, obrócenie go na bok może sprawić że będzie się on bardziej szarpał. Wtedy wydaje się, że Gonzalez traci przytomność.

„Nie uciskamy jego klatki piersiowej” – mówi jeden z oficerów. Następnie powstrzymuje on innego funkcjonariusza, który wygląda, jakby miał zamiar przełożyć ciężar na klatkę piersiową i mówi: „Nie! Bez wagi, wagi, bez wagi”. Po chwili odwracają Gonzaleza i rozpoczynają uciskanie klatki piersiowej. Gonzalez zmarł później w szpitalu.

Jego krewni również powiedzieli, że był zdrowy i nie miał żadnych znanych schorzeń.

Ponadto Gonzalez był ciężkim człowiekiem, jego adwokat  powiedziała, że policja jest szkolona, ​​aby wiedzieć, że duży brzuch przyciskany do ziemi utrudnia oddychanie.

Policja Alameda podała, że ​​funkcjonariusze zatrzymali Gonzaleza około godziny 10:45 po odpowiedzi na dwa oddzielne doniesienia o osobie nietrzeźwej podejrzanej o kradzież. Trzech zaangażowanych w incydent  funkcjonariuszy przebywa na płatnym urlopie administracyjnym.

W międzyczasie, oprócz szeryfa hrabstwa Alameda i prokuratora okręgowego, który będzie badał śmierć Gonzaleza, miasto Alameda zatrudniło Louise Renne z Renne Public Law Group w San Francisco, aby poprowadziła niezależne dochodzenie.

Zobacz nagranie

Kliknij by skomentować

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Z Kraju8 godzin temu

Opoczno: 39-latek usiłował zgwałcić kobietę jeżdżącą na rolkach

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi podejrzanemu o usiłowanie zgwałcenia. Mężczyzna został zatrzymany przez naczelnika wydziału kryminalnego opoczyńskiej komendy,...

Z Kraju8 godzin temu

29-latka po metamfetaminie prowadziła samochód. Mówiła, że w bagażniku przewozi 3-letnią córkę

Mieszkanka Lubina spowodowała kolizję drogową z innym pojazdem na drodze ekspresowej S-3 w kierunku Polkowic. Następnie próbowała zatrzymać innych kierujących...

Z Kraju8 godzin temu

Wprowadził do obrotu nielegalnie 9 tys. sztuk leków!

Sukcesem zakończyły się wielogodzinne działania policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z wrocławskiej komendy miejskiej. Dzięki szybkiemu i skutecznemu...

Z Kraju8 godzin temu

71-latek przewoził ludzi w busie na taboretach. Stracił prawo jazdy

Wczoraj policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali kierowcę busa, który przewoził o 7 osób więcej, niż zarejestrowany był pojazd. Pasażerowie siedzieli...

Poszukiwani18 godzin temu

Policja poszukuje tych mężczyzn, pobity przez nich mężczyzna jest w ciężkim stanie w szpitalu

Po godzinie 5.00 w dniu 30 lipca 2021 roku, na terenie wrocławskiego Pasażu Niepolda doszło do awantury pomiędzy kilkoma mężczyznami....

Z Kraju18 godzin temu

Specjalna grupa śledcza uderzyła w pseudokibiców

Specjalna grupa śledcza z Opola (CBŚP i KWP) powołana przez Komendanta Głównego Policji w celu zwalczania nielegalnej działalności pseudokibiców odniosła...

Polecamy

Ze Świata

Filmiki

Copyright © 2021 Służby w akcji - Najświeższe informacje, najlepsze filmy z interwencji.      Polityka Prywatności