Londyn. Nastolatek wypadł z samolotu. Nie wiadomo kim jest

Tożsamość nastoletniego chłopca, który został znaleziony na torach kolejowych w dzielnicy Richmond upon Thames, pozostaje nadal nieznana. Wszystko wskazuje na to, że spadł on z podwozia samolotu lecącego do Heathrow. Śledczy informują, że prawdopodobnie był on pomiędzy 15 a 18 rokiem życia, jego ciało zostało zauważone przez przypadkowego przechodnia 14 grudnia 2020 roku, na torach między stacjami Mortlake a North Sheen.

Chłopiec doznał “poważnych obrażeń” głowy, szyi, klatki piersiowej i tułowia, które były zgodne zarówno z “kontaktem z ruchomym pociągiem, jak i upadkiem z dużej wysokości”. Nie znaleziono przy nim żadnych dokumentów, nie posiadał widocznych cech takich jak tatuaże czy blizny, a także brakowało mu butów i skarpetek.

Podczas sekcji zwłok nie stwierdzono żadnych oznak chorób naturalnych, a wiek ustalono na podstawie badań dentystycznych, sugerujących, że był on jeszcze nastolatkiem. Nic nie wskazywało na to, żeby do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie, według patologa sądowego dr. Roberta Charlesa prawdopodobne jest, że zmarł on przed uderzeniem w ziemie”.

Przyczyną jego śmierci były hipotermia i hipoksja doznana na dużych wysokościach. Nastolatek miał na sobie zieloną koszulkę polo z napisem “Sulid Supra Used High Quality Motorcycle Parts”.

Koszulka reklamowała sklep motocyklowy  w Nigerii,  właściciele sklepu powiedzieli lokalnej policji, że żaden ich były czy obecny pracownik nie zaginął w ostatnim czasie. Śledztwo wykazało, że samolot z Lagos przybył na Heathrow sześć godzin przed znalezieniem ciała, a w momencie wypuszczania podwozia do lądowania, samolot był “wyjątkowo blisko” torów kolejowych, na których znaleziono nastolatka.

Badanie samolotu ujawniło ślady butów w kole podwozia. Upubliczniono portret pamięciowy nastolatka i rozpowszechniono go za pośrednictwem Agencji ds. Przestępczości Narodowej (NCA) oraz Wysoką Komisję Nigerii i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Mimo wielu prób nikt nie zgłosił się na policję z informacją, kim może być ten chłopiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *