Policjant przywłaszczył pieniądze z przestępstwa. Jest stanowisko policji

Informacja na temat incydentu z udziałem funkcjonariusza, wobec którego została natychmiast podjęta decyzja o wydaleniu ze służby. Poniżej przedstawiamy stanowisko policji w tej sprawie.

“Policjanci z wrocławskiego Oddziału Prewencji realizowali czynności z udziałem mężczyzny podejrzanego o handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mundurowi ujawnili przy mężczyźnie, a następnie zabezpieczyli w jego mieszkaniu pół kilograma różnego rodzaju narkotyków m.in. marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę, esctazy oraz morfinę i sporą ilość gotówki niewiadomego pochodzenia. 26-latek usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Podczas tych działań policjanci zauważyli, jak jeden z funkcjonariuszy przywłaszczył części ujawnionych środków pieniężnych i w związku z tym został on przez nich natychmiast zatrzymany. Zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych…

Zgodnie z procedurami, powiadomione zostały niezwłocznie o tym zdarzeniu policyjne komórki kontrolne, w tym Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz miejscowa prokuratura, które to wdrożyły stosowne czynności. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu po otrzymaniu informacji o tym incydencie, polecił natychmiast zawiesić funkcjonariusza w czynnościach służbowych, wszcząć postępowanie dyscyplinarne i wdrożyć procedurę zmierzającą do jego usunięcia ze służby w trybie natychmiastowym.

Zachowanie to jest karygodne i nie ma miejsca w naszej formacji dla osób dopuszczających się tego typu czynów. Ze względu na obowiązujące przepisy musi upłynąć jeszcze kilka godzin i ten posiadający zaledwie 4-letni staż funkcjonariusz, zostanie wydalony ze służby.” – Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy od naszego źródła, za wykryciem tego procederu stał dowódca policjanta. Dowódca zauważył, jak policjant przywłaszczył 3 tys. zł z pieniędzy, które ujawniono w domu dilera. Na początku nie przyznawał się on dowódcy, dlatego podjął on decyzje na przewiezienie go na komisariat i tam dokonania przeszukania.