Zatrzymanie nieletnich sprawców kradzieży i rozboju

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zakończyli dochodzenie w sprawie kradzieży i rozboju, które miały miejsce w minioną niedzielę. Zatrzymano trójkę nieletnich sprawców i odzyskano skradzione mienie.

Do incydentu doszło w niedzielny wieczór, kiedy 63-letni mężczyzna wychodził po żonę na stację kolejową w Boguszowie-Gorcach. Wtedy kilkoro nastolatków ukradło mu głośnik bluetooth o wartości 600 złotych. Pokrzywdzony podjął próbę ścigania sprawców i zdołał złapać jedną z nich, 15-latkę. Jednak pozostali nieletni zaatakowali go, przewracając go na ziemię i kopiąc po całym ciele.

W wyniku kolejnego ataku sprawcy ukradli 63-latkowi także telefon komórkowy o wartości 1,8 tys. złotych. Na szczęście ofiara nie odniosła poważnych obrażeń. Pokrzywdzony szybko wezwał policję, która rozpoczęła działania mające na celu identyfikację i zatrzymanie sprawców. Trójka nieletnich została schwytana już następnego dnia: 15-latka na terenie Wałbrzycha, a 14 i 16-latek w Boguszowie-Gorcach.

Odzyskanie mienia i postępowanie prawne

Podczas przesłuchań zatrzymani przyznali się do kradzieży i rozboju. Policjanci odzyskali także skradzione mienie. Teraz cała trójka będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym, a decyzją sądu zostali przekazani pod opiekę prawną.

Warto podkreślić, że zgodnie z Ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, osoby popełniające czyny karalne, tak jak w tym przypadku, mogą być poddane środkom wychowawczym, leczniczym lub poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach, gdy inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Incydent w Boguszowie-Gorcach, gdzie trójka nieletnich sprawców dokonała kradzieży i rozboju na 63-letnim mężczyźnie, zakończył się zatrzymaniem i odzyskaniem skradzionego mienia. Teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym, a ich dalsza przyszłość zostanie ustalona w kontekście środków resocjalizacji.