18-latek napadł na kuriera. Usiłował zabić kolejnego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie skutecznie zatrzymali sprawcę brutalnego napadu, który miał miejsce w Ostrowie. Mieszkaniec Bytomia, 18-letni mężczyzna, został postawiony w stan oskarżenia, a na jego koncie znajdują się zarzuty usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem oraz usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. 

Pierwszy incydent miał miejsce 29 sierpnia, kiedy to 18-letni mieszkaniec Bytomia dokonał zamachu rabunkowego, wykorzystując fałszywe dane, zamówił paczkę i umówił się na jej dostawę w określonym miejscu. Po przybyciu kuriera na miejsce, mężczyzna ogłuszył go i zabrał zamówioną przesyłkę, która zawierała cenne przedmioty. Kilka dni później, firma kurierska odebrała podobne zamówienie, co skierowało podejrzenia na tego samego sprawcę. Dzięki współpracy między policją a firmą kurierską udało się ustalić, że kolejna przesyłka o podobnej wartości, pochodząca od tego samego dostawcy, miała być dostarczona do Myszkowa. W trakcie zatrzymania sprawcy, znaleziono przy nim młotek i nóż, które mogły być wykorzystane jako niebezpieczne narzędzia w popełnieniu przestępstwa.

18-letni mężczyzna został już tymczasowo aresztowany, a teraz jego dalszy los będzie rozpatrywany przez sąd. W wyniku popełnionych czynów, grozi mu surowa kara, włącznie z dożywotnim pozbawieniem wolności. Ten incydent stanowi przypomnienie o konieczności ścisłego egzekwowania prawa i odpowiedzialności za przestępstwa o charakterze zbrodni.