Nagranie. Kierowca nie zwolnił przed przejściem, potrącony 17-latek

Przedwczoraj w miejscowości Jabłonie, miało miejsce niebezpieczne zdarzenie. Kierowca samochodu marki Volkswagen potrącił 17-letniego chłopaka, gdy ten przechodził przez przejście dla pieszych. Na szczęście, chłopak nie doznał poważnych obrażeń fizycznych, co stanowi szczęśliwy obrót wydarzeń. Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamerę zamontowaną w samochodzie, a nagranie zostało udostępnione, aby stanowić przestrogę dla innych kierowców.

Zgodnie z relacją, incydent miał miejsce przedwczoraj rano, około godziny 7:00, gdy dyżurny parczewskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego przy ul. T. Kościuszki w Jabłoniu. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze ustalili, że 17-letni mężczyzna przekraczał jezdnię w sposób zgodny z przepisami, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tam niestety został potrącony przez samochód marki Volkswagen Passat, który poruszał się w kierunku ul. Zamoyskiego. Szczęśliwie, poszkodowany chłopak uniknął poważnych obrażeń. Warto również podkreślić, że kierowca samochodu był trzeźwy podczas tego zdarzenia.

Jest istotne, że zdarzenie miało miejsce na dobrze oznakowanym przejściu dla pieszych, co oznacza, że miejsce to podlega szczególnej ochronie przepisów drogowych, mających na celu bezpieczeństwo pieszych.

Nagranie z kamery samochodowej ukazuje, że pieszy, wychodząc zza autobusu, który zaparkował bezpośrednio za przejściem dla pieszych, nie wykazał odpowiedniej ostrożności, nie rozejrzał się dostatecznie, pomimo że już znajdował się na przejściu dla pieszych. To zdarzenie stanowi przypomnienie o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od przestrzegania podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się.

Przypominamy, że kierowcy, zbliżając się do przejścia dla pieszych, są zobowiązani zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa przechodzącym tam pieszym. Dodatkowo, jeśli kierowca skręca w drogę poprzeczną, musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez tę drogę, na którą wjeżdża. Kierujący pojazdami powinni również być bardziej czujni, gdy zbliżają się do przejazdów dla rowerzystów, gdzie należy spodziewać się osób korzystających z jednośladów. Bezpieczeństwo na drodze jest wspólnym obowiązkiem wszystkich użytkowników, a przestrzeganie przepisów drogowych jest kluczowe dla zapobiegania takim wypadkom.

Zobacz nagranie: