[Video] Policjanci postrzelili ciężarną kobietę. Wcześniej dopuściła się kradzieży?

Policja w Ohio opublikowała nagranie z kamery nasobnej, na którym widać funkcjonariusza, który strzelił w kierunku czarnoskórej kobiety będącej w ciąży.

21-letnia Ta’Kiya Young, została postrzelona w samochodzie przed sklepem spożywczym Kroger w Blendon Township na przedmieściach Columbus. Na nagraniu widać, jak funkcjonariusze nakazują jej wysiąść z samochodu. Chcieli ją przesłuchać w związku ze zgłoszeniem kradzieży ze sklepu, pod którym stała. Miała zapakować produkty do bagażnika i próbować odjechać w tym momencie do policjantów stojących na parkingu podszedł pracownik sklepu i wskazał na jej samochód mówiąc, że nie zapłaciła za zakupy.

Na opublikowanym w piątek filmie widać funkcjonariusza stojącego przed jej samochodem, który strzela bezpośrednio w jej stronę, gdy ta wydaje się jechać w jego kierunku. Na nagraniu widać dwóch funkcjonariuszy rozmawiających z panią Young przez około minutę przed oddaniem strzału.

Postrzelona Ta'Kiya Young
Postrzelona Ta’Kiya Young

Jeden z funkcjonariuszy stoi pod jej drzwiami i wielokrotnie mówi jej, żeby „wysiadła z samochodu”. “Po co?” odpowiada dwukrotnie, dodając: „Nie zrobię tego”. Jeden z funkcjonariuszy widoczny z przodu samochodu trzyma lewą rękę na masce, a w drugiej trzyma pistolet.

– Zamierzasz mnie zastrzelić? – mówi na chwilę przed tym jak ruszyła samochodem w kierunku stojącego przed jej autem policjanta. Kobieta i jej nienarodzone dziecko nie przeżyli postrzału. Oboje funkcjonariusz, który użył broni został umieszczony na urlopie administracyjnym na czas wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia, co jest normalną procedurą.

Zobacz nagranie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *