Niewykonywanie poleceń, grożenie policjantowi? Gaz i gleba.

W sobotę 19 sierpnia około godziny 21:30 na brodnickim rynku miała miejsce interwencja policyjna.

Według portalu tvbrodnica.pl  funkcjonariusze policji zauważyli mężczyznę siedzącego na ławce, obok niego znajdowały się puszki z piwem. Podjechali do niego i poprosili, aby podszedł do radiowozu. 35- letni mężczyzna miał z tym problem, nie mógł ustać na nogach.

Został poinformowany przez funkcjonariuszy, że na kamerach widać, że spożywa alkohol w miejscu publicznym i że grozi za to mandat, a jeśli go nie przyjmie to sprawa zostanie skierowana do sądu.

Zaistniałą sytuację na prośbę tvbrodnica.pl skomentował sierż. szt. Paweł Dominiak Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy:

“Interwencja dotyczyła nietrzeźwego mężczyzny, który popełnił wykroczenie – zaśmiecanie miejsca publicznego. Po wylegitymowaniu mężczyzny ten wstał z ławki i nie wykonał polecenia wydanego przez interweniującego funkcjonariusza. Ponadto zacisnął pięści i wykonał gest w stronę policjanta. W związku z tym funkcjonariusz użył gazu. Mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia do komendy. Policjanci użyli wobec niego także kajdanek. W związku z tym zajściem Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy polecił przeprowadzenie czynności wyjaśniających”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *