Sopot, interwencja wobec kobiety, kopała policjantów

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać interwencje policji wobec kobiety. Nie znając przyczyny interwencji, ludzie zaczęli ubliżać policjantom i bronili zatrzymywaną kobietę. 

Z informacji uzyskanych od rzeczniczki sopockiej policji wynika, że 14 sierpnia funkcjonariusze  podjęli interwencję wobec kobiety, która swoim zachowaniem zakłócała porządek. Policjanci próbowali ustalić jej dane osobie, kobieta podczas legitymowania wprowadzała funkcjonariuszy w błąd podając nieprawdziwe dane osobowe oraz odmawiając podania daty urodzenia.

Zgodnie  z art. 65 kodeksu wykroczeń, które dotyczy m.in. umyślnego wprowadzania w błąd funkcjonariuszy uprawnionych do legitymowania, poinformowali ją, że wprowadzając ich w błąd łamie prawo. Mimo to kobieta w dalszym ciągu odmawiała podania swoich danych.

Mając na uwadze powyższe policjanci podjęli decyzje o doprowadzeniu jej do jednostki policji, aby tam ustalić jej tożsamość, o czym też ją poinformowali. W tym momencie kobieta od razu zaczęła stawiać opór, nie wykonywała poleceń interweniujących policjantów. Stawała się jeszcze bardziej agresywna, krzyczała, zaczęła szarpać i kopać interweniujących policjantów oraz ich znieważać. Funkcjonariusze zostali zmuszeni do użycia wobec niej środków przymusu bezpośredniego m.in. siły fizycznej, aby ją obezwładnić, wprowadzić do radiowozu i doprowadzić do jednostki.

Jak dodaje rzecznik sopckiej policji: Ostatecznie w komendzie funkcjonariusze ustalili tożsamość agresywnej i nietrzeźwej kobiety. 20-letnia mieszkanka Sopotu została przebadana przez lekarza, który nie stwierdził, by wymagała pomocy medycznej. Po wytrzeźwieniu została ona przesłuchana. Na podstawie zebranych dowodów policjanci ogłosili podejrzanej zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i znieważenia ich, do których to zarzutów się przyznała.

Ponadto 20-latka usłyszała zarzuty za popełnione wykroczenia zakłócenia porządku publicznego, niewykonywanie poleceń policjantów oraz odmowy podania danych personalnych. – Napisała podkom. Lucyna Rekowska Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie

Funkcjonariuszy zabezpieczyli nagranie z interwencji policjantów, które zostało zamieszczone w mediach społecznościowych. Wszelkie okoliczności zdarzenia są wyjaśnianie. Komendant Miejski Policji w Sopocie wszczął czynności wyjaśniające, które są w toku.

Zobacz nagranie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *