[VIDEO] Lempart o policji: “Mordercy, Ku*wy, szm*ty i kundle” – Zawiadomienie do prokuratury.

Kraków, ul. Królewska – 25 Lipca 2023 roku, o godzinie 18, przed komisariatem policji w Krakowie odbyła się manifestacja feministek zorganizowana przez Strajk Kobiet. Demonstracja miała charakter solidarnościowy i była zorganizowana w obronie tzw. “pani Joanny”.

Wśród uczestników manifestacji znalazły się przedstawicielki Aborcyjnego Dream Teamu, “Babcia Kasia”, posłanki Lewicy oraz sama zainteresowana – pani Joanna. Pani Joanna podkreśliła obecność tych samych policjantów, którzy wcześniej interweniowali w jej sprawie, co spotkało się z głośnymi okrzykami ze strony zgromadzonych.

Wypowiedzi Marty Lempart, liderki Strajku Kobiet, wzbudziły najwięcej kontrowersji. W trakcie swojego przemówienia Lempart użyła wulgarnych słów w stosunku do funkcjonariuszy policji, nazywając ich m.in. “Mordercami” , “ku*wami”, “szm*tami” , “cynglami” i “kundlami”.

Wypowiedzi Lempart spotkały się z szerokim echem w mediach społecznościowych. Wielu internautów wyraziło swoje oburzenie językiem używanym przez liderkę Strajku Kobiet, krytykując jej zachowanie.

ORGANIZACJA MIĘDZYZAKŁADOWA NSZZ “SOLIDARNOŚĆ” FUNKCJONARIUSZY i PRACOWNIKÓW POLICJI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO złozyła w dniu wczorajszym zawiodomienie do prokuratury na słowa Lempart.

W nawiązaniu wydarzeń podczas protestu w dniu 25 lipca 2023 r. przed Komisariatem Policji IV w Krakowie, w dniu dzisiejszym (10 sierpnia 2023 r.) Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego Jacek Łukasik złożył pisemne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Panią Martę na szkodę funkcjonariuszy Policji oraz całej Policji oraz wniósł o włączenie się Prokuratury do postępowania z uwagi na ważny interes społeczny. – Czytamy w komunikacie.

Zobacz nagranie: