Utonął uciekając z zakładu poprawczego. Dwóch szuka policja

W piątek po południu z zakładu poprawczego w Trzemesznie (Wielkopolskie) uciekły cztery osoby. Policja podała szczegóły dotyczące stroju i wyglądu dwóch z nich, które nadal są poszukiwane.

Zbiegów szukają policjanci powiatu gnieźnieńskiego. Do akcji włączono także strażaków. Wszyscy zaangażowani w poszukiwania pracują nieustannie, aby jak najszybciej odnaleźć uciekinierów i zapewnić bezpieczeństwo społeczności lokalnej.

Wśród uciekinierów były trzy osoby w wieku 18 lat i jedna w wieku 20 lat. Dwóch z nich podjęło próbę przedostania się wpław przez Jezioro Popielewskie. Jeden z nich został ujęty przez strażników zakładu poprawczego, drugi niestety nie zdołał dopłynąć do brzegu i utonął.

Pozostałych dwóch osiemnastolatków uciekło w kierunku miejscowości Zieleń, na południe od Trzemeszna. Policja podała szczegóły dotyczące ich wyglądu. Jeden z nich był ubrany w granatową koszulkę z napisem “94”, szare dresowe spodnie, białe buty sportowe, ma ciemne włosy i około 180 cm wzrostu. Drugi zbieg był ubrany w zielono-niebieską bluzę dresową, krótkie niebieskie spodenki, był bez butów. Jest szczupłej budowy ciała i ma około 180 cm wzrostu.

W akcję poszukiwawczą zaangażowani zostali funkcjonariusze z całego powiatu gnieźnieńskiego, w tym ci, którzy byli poza służbą. W poszukiwaniach wykorzystywane są psy tropiące. Policjantów wsparli też strażacy. Wszyscy pracują razem, aby jak najszybciej odnaleźć uciekinierów i zapewnić bezpieczeństwo społeczności lokalnej.