Zatrzymanie w Zgorzelcu: Oszustwo metodą “na policjanta”

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy, we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o oszustwo metodą “na policjanta”.

Oszustwo na seniorkę

81-letnia mieszkanka Zgorzelca padła ofiarą oszustwa. Otrzymała telefon od kobiety, która podała się za jej córkę i poinformowała, że spowodowała wypadek. Aby uniknąć więzienia, potrzebowała wpłacić kaucję, którą miała odbierać pani adwokat. W ten sposób seniorka przekazała nieznanej kobiecie 46 tysięcy złotych.

Zatrzymanie sprawców

Na podstawie zgromadzonych informacji, policjanci zatrzymali parę podejrzewaną o udział w tym oszustwie. 21-letnia kobieta oraz jej 27-letni partner zostali zatrzymani w Nowej Soli. Okazało się, że 21-latka nie posiadała uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, 21-latka usłyszała zarzuty. Udowodniono jej bezpośredni udział w oszustwie na seniorkę. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.