Zatrzymanie w Lubinie: 24-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Policjanci z Wydziału Prewencji lubińskiej komendy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Lubina, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna, podejrzany o kradzieże samochodów na terenie Niemiec, ukrywał się przed tamtejszym wymiarem sprawiedliwości.

Funkcjonariusze zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę na jednej z ulic Lubina. Podejrzewając, że może mieć coś na sumieniu, postanowili go wylegitymować. Mężczyzna, próbując zmylić policjantów, podał dane personalne innej osoby. Jednakże funkcjonariusze szybko ustalili jego prawdziwe imię i nazwisko.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Po ustaleniu tożsamości mężczyzny okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o kradzieże samochodów na terenie Niemiec.

Podczas przeszukania podejrzanego, policjanci ujawnili przy nim metamfetaminę. Zatrzymany został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Legnicy, gdzie podjęto decyzję o jego ekstradycji.

Europejski Nakaz Aresztowania, stosowany od 2004 roku, zastąpił długotrwałe procedury ekstradycji, które wcześniej były stosowane przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. Nakaz ten, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich, jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej. W związku z tym mężczyzna zostanie przekazany niemieckim organom ścigania.