[Film] Ukradli dwa samochody na fałszywe dokumenty

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 43 lat. Są oni podejrzewani o użycie sfałszowanych dokumentów, aby dokonać kradzieży dwóch samochodów z niemieckiej wypożyczalni. Samochody zostały odzyskane przez policjantów.

Jak ustalili śledczy, mężczyźni użyli aplikacji mobilnej, aby przedstawić wypożyczalni w Niemczech sfałszowane dowody osobiste i prawa jazdy, co pozwoliło im na wypożyczenie samochodów marki Volkswagen i Audi o łącznej wartości 250 tysięcy złotych. Następnie przyjechali kradzionymi pojazdami do Polski.

Mężczyźni zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej na terenie powiatu kłodzkiego. Okazało się, że są mieszkańcami Berlina, gdzie doszło do przestępstwa. Pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu do czasu ich zwrotu właścicielowi wypożyczalni.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, podejrzanym przedstawiono zarzuty fałszowania dokumentów oraz kradzieży samochodów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *