[Film] Zatrzymano 21 osób, wielki sukces policjantów z Wałbrzycha!

Policjanci z Wałbrzycha odnieśli wielki sukces w walce z przestępczością gospodarczą, likwidując nielegalną linię produkcyjną papierosów i rozbijając przestępczą siatkę działającą na terenie miasta. Na podstawie zgromadzonych dowodów, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 21 osób zaangażowanych w proceder na okres trzech miesięcy.

W wyniku operacji zabezpieczono maszyny o wartości kilku milionów złotych, ponad 12 ton tytoniu oraz ponad 11 milionów sztuk papierosów gotowych do wprowadzenia na rynek, wraz z podrobionymi opakowaniami znanych marek tytoniowych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, wspierani przez innych policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego oraz celników, wkroczyli do nielegalnej hali produkcyjnej na Piaskowej Górze. Zatrzymano łącznie 21 osób, które usłyszały zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Wałbrzychu, a następnie zostały doprowadzone do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu, który na podstawie zebranych dowodów zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

W miejscu nielegalnej produkcji zabezpieczono specjalistyczne maszyny, ponad 12 ton tytoniu oraz ponad 11 milionów papierosów gotowych do dystrybucji. Zabezpieczono również ciężarówkę, którą przestępcy przewozili nielegalny towar. Szacuje się, że kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa wynosi ponad 21 milionów złotych.

Zatrzymani mężczyźni, w wieku od 20 do 53 lat, odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcję wyrobów akcyzowych oraz magazynowanie tych wyrobów poza składem podatkowym. Ze względu na skalę procederu, grozi im do 7,5 roku pozbawienia wolności. Sprawa jest nadal w toku i możliwe są kolejne zatrzymania.