K-9 wgryzł mu się dosłownie w tyłek!

W Marion County na Florydzie pies policyjny K-9 pomógł w zatrzymaniu podejrzanego o kradzież samochodu. Zdarzenie to miało miejsce w Ocala w zeszłym miesiącu.

Zgodnie z relacją, zastępca szeryfa zauważył skradziony samochód i rozpoczął pościg za 29-letnim Matthew Gebertem. Gebert, według raportów, zaczął jechać niebezpiecznie, ignorując znaki stopu i czerwone światła, a nawet przemknął przez ruchliwą autostradę bez zwolnienia.

Po kilku kilometrach pościgu Gebert zatrzymał się w rezydencjalnej okolicy i próbował uciekać pieszo. W tym momencie do akcji wkroczył pies K-9 o imieniu Jax, który dogonił Geberta i złapał go za tyłek.

Podczas zatrzymania, Gebert błagał o uwolnienie od psa, krzycząc “Zdejmij go, proszę!”. Zastępca szeryfa uspokoił go, mówiąc, że pies zostanie zdjęty, jak tylko Gebert zostanie skuty kajdankami.

Po zatrzymaniu okazało się, że Gebert był na warunkowym zwolnieniu za wcześniejsze przestępstwa i miał przy sobie kokainę oraz inne narkotyki. Obecnie przebywa w więzieniu w Marion County bez możliwości wpłacenia kaucji.

Zobacz nagranie: