Obywatel Ukrainy zatrzymany: Przewoził 26 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę

Obywatel Ukrainy, 22-letni mężczyzna, został zatrzymany przez policjantów z Torunia pełniących służbę w powiecie hajnowskim. Zdarzenie miało miejsce wczoraj wieczorem, kiedy to kierowca nie zatrzymał się do kontroli policyjnej w Pasiecznikach Dużych i rozpoczął ucieczkę.

Podczas pościgu, który zakończył się po przejechaniu około 2 kilometrów, policjanci zauważyli, jak obywatel Ukrainy wyrzuca przez szybę telefon komórkowy. Po zatrzymaniu busa okazało się, że w przestrzeni ładunkowej pojazdu znajdowało się 26 osób. Byli to obywatele Etiopii, Erytrei, Nepalu, Palestyny, Algierii, Somalii i Maroko, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

Obywatel Ukrainy, który zignorował polecenie zatrzymania i przewoził osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski, został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej. Policjanci, po przeszukaniu trasy ucieczki, odnaleźli również wyrzucony przez kierowcę telefon.

Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi obywatelowi Ukrainy kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.