Nietrzeźwy bez butów przyjechał na stacje paliw po alkohol

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który pod wpływem alkoholu przyjechał samochodem na stację paliw. Mężczyzna, mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, od razu zwrócił uwagę ekspedientki, gdyż wszedł do budynku stacji bez butów, a z jego ust czuć było woń alkoholu.

Po odmowie sprzedaży piwa przez ekspedientkę, mężczyzna postanowił je ukraść. W trakcie próby ucieczki, 67-latek wjechał w słupki znajdujące się przed wejściem na stację. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji pracownika stacji, który zdążył wyciągnąć kluczyki ze stacyjki pojazdu, mężczyzna nie wyjechał na drogę.

Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, 67-latek stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Reakcja świadków, którzy nie pozostali obojętni i uniemożliwili pijanemu kierowcy dalszą jazdę ulicami miasta, zasługuje na pochwałę. Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego, jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na Policję. Na każde takie zgłoszenie policjanci reagują niezwłocznie.