Widok na żywo z kamery na pożar w Zielonej Górze

W Przylepie, sołectwie Zielonej Góry, wybuchł groźny pożar. Płoną toksyczne i rakotwórcze odpady, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Sytuacja jest na tyle poważna, że na miejsce zdarzenia skierowane zostały wszystkie dostępne jednostki straży pożarnej. Mimo intensywnych działań, sytuacja na chwilę obecną nie jest opanowana.

Apel do mieszkańców

W związku z trudną sytuacją, władze miasta oraz strażacy apelują do mieszkańców Przylepu i okolic o pozostanie w domach i zamknięcie okien. Dym wydobywający się z płonących odpadów jest niezwykle szkodliwy, a jego wdychanie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Wszelkie działania mają na celu minimalizację ryzyka dla ludzi.

Możliwa ewakuacja

Nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie zostanie podjęta decyzja o ewakuacji mieszkańców Przylepu i Łężycy. Władze monitorują sytuację i są gotowe do podjęcia wszelkich niezbędnych działań, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji i skuteczności działań gaśniczych.

Trwa akcja gaśnicza

Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza jest utrudniona ze względu na charakter płonących substancji. Strażacy robią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej opanować sytuację i zminimalizować szkody. Mieszkańcy mogą być pewni, że wszystko jest robione, aby zapewnić ich bezpieczeństwo.

Kamera jest obrotowa, trzeba poczekać, aż się obróci na pożar.