VIDEO: Nielegalni imigranci cały czas szturmują naszą granicę

Lipiec 2023 przyniósł ze sobą kolejny miesiąc intensywnej aktywności na granicy polsko-białoruskiej. Mimo zaostrzonych środków bezpieczeństwa, liczba migrantów próbujących nielegalnie przekroczyć granicę pozostaje wysoka.

Pierwszy dzień lipca zaznaczył się znaczącym wzrostem aktywności migracyjnej. Tego dnia, prawie dwieście osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę, z czego niemal jedna czwarta zrezygnowała z próby na widok polskich patroli.

W ciągu kolejnych dni liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy utrzymywała się na podobnym poziomie. 13 lipca, na przykład, odnotowano 81 takich prób.

Od początku roku, Straż Graniczna odnotowała ponad 15,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią. W lipcu ta liczba nadal rosła. W jednym z dni liczba migrantów próbujących sforsować granicę osiągnęła nawet 150 osób.

Mimo zastosowania nowoczesnej technologii i zabezpieczeń granica z Białorusią nie jest całkowicie nieprzekraczalna. W jednym z incydentów kurier próbował przewieźć dziesięciu migrantów w samochodzie przeznaczonym dla pięciu osób. W wyniku pościgu doszło do wypadku.

17 lipca, polskie patrole graniczne były trzykrotnie atakowane przez migrantów. W jednym z dni lipca zatrzymano 176 osób próbujących przedostać się z Białorusi do Polski.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest skomplikowana i dynamiczna. Mimo że media mniej o niej mówią, problem nie zniknął. Polska musi nadal stawić czoła wyzwaniom związanym z nielegalną migracją i utrzymać swoją politykę dot. nielegalnej migracji.

Zobacz nagranie jak nielegalni imigranci forsują naszą granicę:

 

 


PIT