Tragiczne nagranie: Pijany Ukrainiec uciekając przed policją śmiertelnie potrącił 21-latkę

W Legnicy doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła 21-letnia kobieta. Sprawcą był pijany kierowca, obywatel Ukrainy, który uciekał przed policją. Zdarzenie miało miejsce na osiedlu Sienkiewicza, przy ulicy Fiołkowej.

Policja otrzymała zgłoszenie o kierowcy pojazdu marki Ford Focus, którego sposób jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i namierzyli samochód. Kiedy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej, mężczyzna rozpoczął ucieczkę, nie zważając na przepisy ruchu drogowego.

Dramat rozegrał się chwilę później. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi potrącił młodą kobietę, a następnie uderzył w zaparkowane przy posesji pojazdy. Mimo natychmiastowej reanimacji prowadzonej przez policjantów, a następnie przez zespół pogotowia, życia 21-letniej kobiety nie udało się uratować.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Dodatkowo, w policyjnych systemach informatycznych znaleziono informacje, że mężczyzna miał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. W samochodzie podróżowało z nim dwóch innych mężczyzn, również obywateli Ukrainy.

Pijany Ukrainiec Legnica Pijany Ukrainiec Legnica Pijany Ukrainiec Legnica Pijany Ukrainiec Legnica

Na miejscu pracowali policjanci z legnickiej drogówki, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator. Zabezpieczany jest materiał dowodowy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem alkoholu, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Nagranie tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

https://host613900.xce.pl/sluzby/1968,mezczyzna-zaatakowal-mundurowych-gasnica-obezwladnialo-go-osmiu-policjantow/