[NAGRANIE] Pobił funkcjonariuszy z piaseczna i uciekł z konwoju.

W Podwarszawskim Piasecznie toczy się akcja poszukiwawcza osoby, która uciekła z policyjnego konwoju. Mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy, którzy przewozili go w konwoju. Informacje na temat tego zdarzenia dostarczył Mateusz Chłystun, reporter RMF FM. Według jego ustaleń, 36-letni mężczyzna był transportowany z więzienia w Grójcu na rozprawę sądową w Piasecznie.

Już na terenie Piaseczna, uciekinier zgłosił policjantom, że źle się czuje. Gdy radiowóz się zatrzymał i wyszli z radiowozu na zewnątrz, 36-latek zaatakował policjantów. Według relacji mężczyzna samodzielnie uwolnił się z kajdanek tuż po opuszczeniu radiowozu.

Nagrane materiały wskazują, że mężczyzna, pozbawiony kajdanek, szybko wstał z kolan i wielokrotnie zaatakował obu policjantów. Jeden z funkcjonariuszy upadł na ziemię, a drugi próbował bezskutecznie zatrzymać uciekiniera.

Obecnie trwa obława na 36-latka. Władze komendy w Piasecznie ogłosiły alarm, a akcję poszukiwawczą wspiera również śmigłowiec, jak przekazał Rafał Jeżak z komendy wojewódzkiej w Radomiu. Do akcji włączyli się również policjanci z wydziału kontroli komendy wojewódzkiej.

Mężczyzna, który uciekł, był wcześniej karany za drobne przestępstwa.

Zobacz nagranie:

 

Źródło: RMF FM