Wyciekły SMSy Anastazji? Nowe nagrania, współlokator zmienia zeznania

Według nowych doniesień greckich mediów, Anastazja wysyłała wiadomości  SMS  podczas pobytu w domu aresztowanego mężczyzny z Bangladeszu. Pojawić się też miało nowe nagranie, na którym widać razem Anastazję i 32-latka z Bangladeszu.

27 -latka poprosiła swojego partnera, aby odebrał ją stamtąd. a on miał jej odpowiedzieć, że nie może, ponieważ w tej chwili pracuje. Jedna z wiadomości  brzmiała: „Chodź, zabierz mnie stąd, nie czuję się komfortowo”.

Kiedy chłopak Anastazji zainteresował się tym, co się dzieje, z telefonu Anastazji miał otrzymać wiadomość zapewniającą o tym, że wszystko jest już w porządku. Według mediów, które powołują się na policję, ten ostatni SMS mógł zostać napisany przez mordercę albo przez samą 27-latkę, której grożono.

Aresztowany 32-latek usunął połączenia, wiadomości i zdjęcia

Portal Alpha ujawnił, że główny podejrzany, 32-latek z Bangladeszu, rzekomo usunął wszystkie pliki ze swojego telefonu komórkowego, zanim został aresztowany. Według komunikatu prasowego, kiedy policja go aresztowała, sprawdzili jego telefon komórkowy i odkryli, że usunął  on wszystkie dane osobowe, w tym wiadomości, zdjęcia i filmy a także wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące, które zostały wykonane w noc morderstwa.

Zmiana zeznań Pakistańczyka, współlokatora oskarżonego 32-latka z Bangladeszu

W swoim wczorajszym wywiadzie telewizyjnym stwierdził on, że kiedy wrócił, zobaczył 32-latka i 27-latkę pijących razem alkohol. Poprosił ich, by wyszli. W tym samym wystąpieniu w TV  MEGA, Pakistańczyk opisał również to, co powiedział Bangladeszowi o obecności Anastazji w ich domu. Stwierdził, że nie podoba mu się to, że on sprowadził jakąś dziewczynę do ich domu, nie znał jej i kazał im wyjść, bo to, co on robi nie jest dobre.

Około godziny 23:00 usłyszał on odjeżdżający motocykl. Według jego relacji mieszkał z podejrzanym od dwóch miesięcy, miał on  być bezdomny, który poprosił go o schronienie.

Dziś media greckie rozpisują się, że policja jest w posiadaniu nowego nagrania z kamery, które może potwierdzić powyższą tezę odnośnie tego, że Anastazja i 32-latek z Bangladeszu wyszli z domu i odjechali gdzieś razem na motorze.

Według tych relacji nowy film ma zaświadczyć, że domniemany sprawca i 27-latek opuścili dom, a przestępstwo nie miało miejsca w środku domu 32-latki z Bangladeszu, ale na zewnątrz. Przypomnijmy, że takie miały być pierwsze zeznania zatrzymanego 32-latka. Twierdził on, że pili razem alkohol, po czym uprawiali sex za jej zgodą.

Następnie miał ją odwieźć na miejsce spotkania z partnerem, o czym zresztą sama miała informować Anastazja swojego chłopaka, że do hotelu odwiezie ją znajomy na motorze. Wszystko zatem wskazuje, że do zbiorowego gwałtu i zabójstwa mogło dojść w opuszczonym domu lub w pobliżu miejsca, gdzie znaleziono ciało 27-letniej polki. Według greckich mediów, które powołują się na informacje policyjne, włosy 27-letniej Anastazji znaleziono w łóżku 32-letniego oskarżonego, co potwierdzić miały badania DNA.

Źródło: cnn.gr, athensmagazine.gr, ertnews.gr