Zapis z systemu CCTV na którym widać zaginioną Polkę w Grecji

Kamera CCTV w tawernie w okolicy Marmari zarejestrowała Anastazję wchodzącą do lokalu, w poniedziałek 12 czerwca 2023 roku.

Anastazja nie rozmawia z żadnym pracownikiem, ale czyta menu. Na kilka minut skupia się na swoim telefonie komórkowym, a potem robi zdjęcie menu. Na drugim kadrze widać, jak 27-latka wychodzi do głównej części tawerny i wydaje się krążyć po okolicy. Skręca w lewo w stronę mini marketu, gdzie tego wieczoru wsiadła na motocykl 32-latka z Baglandes.

Tawerna znajduje się blisko hotelu, w którym pracowała i mieszkała. W filmie opublikowanym przez stację telewizyjną widać jej partnera dzień po jej zniknięciu. Młody człowiek przyszedł do  tej tawerny ze zdjęciem Anastazji, szukając jakiegokolwiek śladu po niej.

Jak wcześniej poinformował enikos.gr, przechodzień znalazł w okolicy Marmari na Kos telefon komórkowy 27-letniej Anastazji. Według informacji z enikos.gr, jest to blisko miejsca, w którym telefon dał ostatni sygnał. Poszukiwania nadal trwają.

Według Greckich mediów partner kobiety twierdził od samego początku przed policją, że gdy Anastazja opuszczała hotel, powiedziała mu, że idzie kupić narkotyki od niektórych obcokrajowców.  To właśnie ta informacja miała pokierować policjantów do zatrzymania pięciu obcokrajowców. Jeden z nich, 32-letni mężczyzna z Baglandeszu, został aresztowany, ponieważ był ostatnią osobą, która widziała 27-latkę i utrzymuje, że mieli stosunek seksualny za obopólną zgodą.

Mamy nagranie, wiemy jak wyglądał podejrzany o porwanie Polki w Grecji.

„Potem zostawiłem ją w miejscu, z którego miał ją odebrać jej partner, i nie wiem, co się stało” – miał powiedzieć policjantom. W jego mieszkaniu znaleziono bilet do Włoch zakupiony dzień po zaginięciu Anastazji. Prawdopodobnie szykował się do opuszczenia  wyspy.

Greckie media podają, że jeden z zatrzymanych obcokrajowców miał rany na rękach, które mogłyby świadczyć o walce, był to współlokator zatrzymanego mężczyzny. Pojawiają się także informacje, że z jej telefonu komórkowego, który został odnaleziony, usunięto kartę SIM, być może po to, aby nie można było zlokalizować położenia.

Zobacz nagranie:

UWAGA! – Powyższe informacje nie są potwierdzone, są to jedynie informacje znalezione w greckich mediach i przetłumaczone na język polski.