Zniszczył radiowóz i zaatakował policjantów belką z gwoździami [FILMIK]

Sprawa zaczęła się niespodziewanie tuż przed godziną 20:00, kiedy dyżurny mławskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o osobie uszkadzającej pojazdy zaparkowane na ulicy obok miejskiego targowiska. Na miejsce zdarzenia został wysłany patrol prewencji, który już po przyjeździe napotkał na zdecydowaną agresję ze strony podejrzanego.

Uzbrojony w belkę nabijaną gwoździami, zatrzymany zniszczył przednią i boczną szybę radiowozu, raniąc jednego z funkcjonariuszy. Policjanci postanowili ustąpić na bezpieczną odległość, pozostawiając pojazd, i rozpocząć próby zatrzymania agresywnego mężczyzny.

Nieoczekiwanie, zamiast poddać się, mężczyzna zdecydował się na ucieczkę do pobliskiej budki na terenie targowiska. Tam zabarykadował się, mając przy sobie belkę z gwoździami, łom oraz pojemnik z benzyną. Policjanci wezwali wsparcie.

Sytuacja zaostrzyła się, gdy podejrzany opuścił swoją kryjówkę i zaatakował jednego z funkcjonariuszy belką z gwoździami. Został natychmiast obezwładniony i zatrzymany.

52-letni mieszkaniec Mławy był trzeźwy w momencie zatrzymania. Po interwencji został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia badań medycznych i sprawdzenia obecności substancji psychoaktywnych w jego organizmie. Dwaj policjanci, którzy odnieśli obrażenia w trakcie interwencji, również wymagali pomocy medycznej.

https://host613900.xce.pl/sluzby/3041,film-rzucil-w-policjanta-smietnikiem-i-skopal-radiowoz-w-lasku-zobacz-nagranie/

Mężczyzna teraz odpowie za szereg poważnych przestępstw, w tym za czynną napaść na policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grożenie śmiercią oraz uszkodzenie mienia. Według kodeksu karnego takie przestępstwa mogą wiązać się z karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi mławska policja pod nadzorem prokuratora rejonowego.

Zobacz nagranie:

Zniszczony radiowóz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *